WhatsApp i blokowanie użytkowników. Jak blokować i sprawdzać, czy samemu się nie jest zablokowanym?

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz

04.08.2021 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu użytkowników narzeka na spam, jaki często dostają na WhatsAppie. Zdarza się także, że piszą do nich osoby, z którymi nie chcieliby utrzymywać kontaktu. Na szczęście aplikacja pozwala łatwo rozwiązać ten problem za pomocą funkcji blokowania.

Z drugiej strony, należy mieć na uwadze, że taką samą możliwość mają także inni użytkownicy WhatsAppa. Często możemy sobie nawet nie zdawać sprawy, że zostaliśmy zablokowani przez drugą stronę. Można to sprawdzić, chociaż proponowana metoda nie daje całkowitej pewności.

Blokowanie użytkowników

Zablokować danego użytkownika komunikatora WhatsApp możemy dokonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to kliknięcie w prowadzoną konwersację celem jej wyświetlenia. Na górze rozmowy powinna być widoczna informacja z kim prowadzona jej rozmowa, czy to w postaci imienia czy pseudonimu. Jeżeli klikniemy na nią, a następnie zjedziemy na sam dół wyświetlonego ekranu, zobaczymy opcję Zablokuj Kontakt. Teraz wystarczy ją tylko wybrać.

Drugą możliwością, pozwalającą jednocześnie sprawdzić listę zablokowanych osób, jest wejście w Ustawienia aplikacji. Następnie należy wybrać zakładkę Konto, po czym wejść w Prywatność. Tam zaś, na samym środku opcji, znajduje się karta Zablokowani. Wybierając ją możemy zobaczyć wszystkie zablokowane przez nas osoby, a także dodać do listy kolejny kontakt.

Możliwość blokowania możemy znaleźć w ustawieniach aplikacji
Możliwość blokowania możemy znaleźć w ustawieniach aplikacji

Czy zostałem zablokowany?

W drugą stronę, jeżeli chcemy się dowiedzieć, czy dany użytkownik nas zablokował, musimy sami sprawdzić kilka kwestii na raz. To, co powinno nas interesować w pierwszej kolejności, to data kiedy po raz ostatni inna osoba była widziana na WhatsAppie. Jeżeli nie możemy wyświetlić tej informacji, powinno nam to dać do myślenia.

Najlepiej jednak sprawdzić jednocześnie jeszcze kilka innych kwestii. Kiedy nie widzimy u drugiej strony jej zdjęcia profilowego, zaś próba połączenia z danym kontaktem jest zawsze nieudana, prawdopodobnie zostaliśmy zablokowani.

Dodatkową informację w takiej sytuacji mogą stanowić znaczniki wysyłanych przez nas wiadomości. Te, które zostały dostarczone do kontaktu mają zawsze dwa niebieskie znaczniki, zaś te tylko wysłane jeden. W przypadku osób zablokowanych wszystkie wiadomości będą miały po jednym symbolu.

Aplikację WhatsApp można pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)