WhatsApp na Androida niedługo z ciemnym motywem. Do sieci trafiły nowe zrzuty ekranu

WhatsApp na Androida niedługo z ciemnym motywem. Do sieci trafiły nowe zrzuty ekranu29.03.2019 14:42
WhatsApp dostanie wkrótce ciemny motyw (depositphotos)
WhatsApp dostanie wkrótce ciemny motyw (depositphotos)

Dobre wieści dla użytkowników WhatsAppa na Androida, którzy z utęsknieniem czekają na implementację ciemnego motywu interfejsu. W kodzie jednej z najnowszych wersji testowych programu odkryto fragmenty, które wskazują na przyspieszenie prac z tym związanych.

Choć planowany termin zakończenia tworzenia nowego układu kolorów nie jest oczywiście znany, to ciemny motyw wygląda już na dostatecznie przygotowany, by w najbliższym czasie mógł zostać udostępniony użytkownikom. Prace nad ciemnymi kolorami zauważono na łamach serwisu WABateaInfo, skąd pochodzi znakomita większość doniesień związanych z testowymi wersjami komunikatora WhatsApp.

Ciemny motyw w WhatsAppie, źródło: XDA Developers, WABetaInfo.
Ciemny motyw w WhatsAppie, źródło: XDA Developers, WABetaInfo.

Ciemne kolory interfejsu to wyjście naprzeciw osób, które korzystają z programu głównie wieczorami i chcą uniknąć rażącego oczy wyświetlacza. W przypadku całkiem czarnych elementów i ekranów OLED można także mówić o oszczędności energii.

Przygotowania trwają już kilka miesięcy

Ciemny motyw WhatsAppa to temat, który pojawia się w mediach co najmniej od kilku miesięcy. Pierwsze zrzuty ekranu nowej kolorystyki były dostępne jeszcze w październiku ubiegłego roku. Wówczas jednak pochodziły z aplikacji w wersji dla systemu iOS.

Wcześniej o przygotowaniach nowej wersji interfejsu aplikacji wiedzieliśmy również dzięki WABetaInfo. Pierwszą koncepcję ciemnych kolorów WhatsAppa zaprezentowano we wrześniu 2018 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)