WhatsApp na Androida niedługo z ciemnym motywem. Do sieci trafiły nowe zrzuty ekranu

WhatsApp dostanie wkrótce ciemny motyw (depositphotos)
WhatsApp dostanie wkrótce ciemny motyw (depositphotos)
Oskar Ziomek

29.03.2019 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobre wieści dla użytkowników WhatsAppa na Androida, którzy z utęsknieniem czekają na implementację ciemnego motywu interfejsu. W kodzie jednej z najnowszych wersji testowych programu odkryto fragmenty, które wskazują na przyspieszenie prac z tym związanych.

Choć planowany termin zakończenia tworzenia nowego układu kolorów nie jest oczywiście znany, to ciemny motyw wygląda już na dostatecznie przygotowany, by w najbliższym czasie mógł zostać udostępniony użytkownikom. Prace nad ciemnymi kolorami zauważono na łamach serwisu WABateaInfo, skąd pochodzi znakomita większość doniesień związanych z testowymi wersjami komunikatora WhatsApp.

Ciemny motyw w WhatsAppie, źródło: XDA Developers, WABetaInfo.
Ciemny motyw w WhatsAppie, źródło: XDA Developers, WABetaInfo.

Ciemne kolory interfejsu to wyjście naprzeciw osób, które korzystają z programu głównie wieczorami i chcą uniknąć rażącego oczy wyświetlacza. W przypadku całkiem czarnych elementów i ekranów OLED można także mówić o oszczędności energii.

Przygotowania trwają już kilka miesięcy

Ciemny motyw WhatsAppa to temat, który pojawia się w mediach co najmniej od kilku miesięcy. Pierwsze zrzuty ekranu nowej kolorystyki były dostępne jeszcze w październiku ubiegłego roku. Wówczas jednak pochodziły z aplikacji w wersji dla systemu iOS.

Wcześniej o przygotowaniach nowej wersji interfejsu aplikacji wiedzieliśmy również dzięki WABetaInfo. Pierwszą koncepcję ciemnych kolorów WhatsAppa zaprezentowano we wrześniu 2018 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)