Dobre wieści dla użytkowników WhatsAppa na Androida, którzy z utęsknieniem czekają na implementację ciemnego motywu interfejsu. W kodzie jednej z najnowszych wersji testowych programu odkryto fragmenty, które wskazują na przyspieszenie prac z tym związanych.

bETFyjnp

Choć planowany termin zakończenia tworzenia nowego układu kolorów nie jest oczywiście znany, to ciemny motyw wygląda już na dostatecznie przygotowany, by w najbliższym czasie mógł zostać udostępniony użytkownikom. Prace nad ciemnymi kolorami zauważono na łamach serwisu WABateaInfo, skąd pochodzi znakomita większość doniesień związanych z testowymi wersjami komunikatora WhatsApp.

Ciemny motyw w WhatsAppie, źródło: XDA Developers, WABetaInfo.
Ciemny motyw w WhatsAppie, źródło: XDA Developers, WABetaInfo.

Ciemne kolory interfejsu to wyjście naprzeciw osób, które korzystają z programu głównie wieczorami i chcą uniknąć rażącego oczy wyświetlacza. W przypadku całkiem czarnych elementów i ekranów OLED można także mówić o oszczędności energii.

bETFyjnr

Przygotowania trwają już kilka miesięcy

Ciemny motyw WhatsAppa to temat, który pojawia się w mediach co najmniej od kilku miesięcy. Pierwsze zrzuty ekranu nowej kolorystyki były dostępne jeszcze w październiku ubiegłego roku. Wówczas jednak pochodziły z aplikacji w wersji dla systemu iOS.

Wcześniej o przygotowaniach nowej wersji interfejsu aplikacji wiedzieliśmy również dzięki WABetaInfo. Pierwszą koncepcję ciemnych kolorów WhatsAppa zaprezentowano we wrześniu 2018 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (19)
bETFyjon