WhatsApp na Androida z nowym skrótem do grupowych rozmów wideo – trwają testy

Strona głównaWhatsApp na Androida z nowym skrótem do grupowych rozmów wideo – trwają testy
05.12.2018 11:01
WhatsApp dostaje nowy skrót do wideorozmów (depositphotos)
WhatsApp dostaje nowy skrót do wideorozmów (depositphotos)

Do WhatsAppa na Androidzie trafi kolejna przydatna nowość. Aby ułatwić komunikację głosową z więcej niż jedną osobą jednocześnie, w aplikacji pojawi się nowy skrót, który pozwoli szybciej rozpoczynać grupowe rozmowy i wideorozmowy. Funkcja już wkrótce pojawi się w stabilnej wersji programu, z której korzysta większość osób, ale już teraz jest dostępna do testów. Aby korzystać z niej już dzisiaj, konieczne jest jednak posiadanie dostępu do WhatsAppa w testowej edycji beta.

O udostępnieniu skrótu do grupowych połączeń w WhatsAppie na Androida dowiadujemy się ze znanego źródła, WABetaInfo. Po aktualizacji, w programie pojawia się nowy skrót na górnym pasku, z którego można skorzystać w widoku dowolnego, rozpoczętego już czatu. Na tym etapie od razu można wybrać wszystkich rozmówców i zdecydować, czy grupowe połączenie będzie jedynie głosowe, czy też chcemy uruchomić wideokonferencję.

WhatsApp beta, źródło: WABetaInfo.
WhatsApp beta, źródło: WABetaInfo.

To wygodne ułatwienie dla osób, które często korzystają z takiej możliwości. Wcześniej tworzenie grupowych połączeń wymagało większej liczby operacji i dodawania kolejnych członków rozmowy dopiero po połączeniu się z pierwszym rozmówcą. Jako ciekawostkę warto dodać, że grupowe rozmowy wideo są dostępnw w komunikatorze stosunkowo od niedawna. Zarówno na Androidzie, jak iOS-ie pojawiły się pod koniec lipca bieżącego roku, oferując możliwość dzwonienia do maksymalnie 4 osób jednocześnie.

Implementacja grupowych połączeń to konsekwencja zapowiedzi, które pojawiły się jeszcze w czasie konferencji F8 dla deweloperów, która odbyła się w maju. Podczas tego samego wydarzenia zapowiedziano również odświeżenie interfejsu Facebook Messengera oraz docelowo wprowadzenie do niego ciemnego motywu kolorów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)