WhatsApp na Androida z nowym skrótem do grupowych rozmów wideo – trwają testy

WhatsApp na Androida z nowym skrótem do grupowych rozmów wideo – trwają testy

WhatsApp dostaje nowy skrót do wideorozmów (depositphotos)
WhatsApp dostaje nowy skrót do wideorozmów (depositphotos)
Oskar Ziomek
05.12.2018 11:01, aktualizacja: 05.12.2018 12:48

Do WhatsAppa na Androidzie trafi kolejna przydatna nowość. Aby ułatwić komunikację głosową z więcej niż jedną osobą jednocześnie, w aplikacji pojawi się nowy skrót, który pozwoli szybciej rozpoczynać grupowe rozmowy i wideorozmowy. Funkcja już wkrótce pojawi się w stabilnej wersji programu, z której korzysta większość osób, ale już teraz jest dostępna do testów. Aby korzystać z niej już dzisiaj, konieczne jest jednak posiadanie dostępu do WhatsAppa w testowej edycji beta.

O udostępnieniu skrótu do grupowych połączeń w WhatsAppie na Androida dowiadujemy się ze znanego źródła, WABetaInfo. Po aktualizacji, w programie pojawia się nowy skrót na górnym pasku, z którego można skorzystać w widoku dowolnego, rozpoczętego już czatu. Na tym etapie od razu można wybrać wszystkich rozmówców i zdecydować, czy grupowe połączenie będzie jedynie głosowe, czy też chcemy uruchomić wideokonferencję.

WhatsApp beta, źródło: WABetaInfo.
WhatsApp beta, źródło: WABetaInfo.

To wygodne ułatwienie dla osób, które często korzystają z takiej możliwości. Wcześniej tworzenie grupowych połączeń wymagało większej liczby operacji i dodawania kolejnych członków rozmowy dopiero po połączeniu się z pierwszym rozmówcą. Jako ciekawostkę warto dodać, że grupowe rozmowy wideo są dostępnw w komunikatorze stosunkowo od niedawna. Zarówno na Androidzie, jak iOS-ie pojawiły się pod koniec lipca bieżącego roku, oferując możliwość dzwonienia do maksymalnie 4 osób jednocześnie.

Implementacja grupowych połączeń to konsekwencja zapowiedzi, które pojawiły się jeszcze w czasie konferencji F8 dla deweloperów, która odbyła się w maju. Podczas tego samego wydarzenia zapowiedziano również odświeżenie interfejsu Facebook Messengera oraz docelowo wprowadzenie do niego ciemnego motywu kolorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)