WhatsApp nie działa. Problemy w całym kraju (aktualizacja)

WhatsApp nie działa. Problemy w całym kraju (aktualizacja)

Awaria WhatsAppa
Awaria WhatsAppa
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
25.10.2022 09:58, aktualizacja: 25.10.2022 11:27

WhatsApp ma awarię, w wyniku której nie da się wysyłać wiadomości. Problem jest masowo zgłaszany przez użytkowników z całego kraju. W tym momencie trudno powiedzieć, kiedy usterka może zostać rozwiązana.

WhatsApp nie działa w tysiącach smartfonów Polaków - wynika ze zgłoszeń, które do serwisu downdetector spływają od godziny 9:00. Najwięcej raportów o błędzie pojawiło się m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic i Trójmiasta. Od niespełna godziny awarię WhatsAppa zgłosiło ponad 5,5 tys. osób.

Wszystko wskazuje więc na to, że awaria WhatsAppa ma po prostu charakter ogólnopolski. W redakcji także potwierdziliśmy, że obecnie nie ma możliwości wysyłania nowych wiadomości. Komunikator nie pokazuje symbolu skutecznego przesłania zdjęcia czy tekstu, nie mówiąc już o dalszych etapach przesyłania treści.

Awaria WhatsAppa
Awaria WhatsAppa© downdetector

Awaria ma jednak różne oblicza. Co ciekawe, niektórzy użytkownicy WhatsAppa w praktyce mogą wysyłać wiadomości (choć według informacji w komunikatorze - nie są wysyłane), a adresat je dostaje. W jednym z przypadków, które zaobserwowaliśmy, odpowiedzi na tak otrzymane wiadomości nie udało się już jednak wysłać. Innymi słowy - WhatsApp nie działa lub działa nieprzewidywalnie.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, jak długo WhatsApp nie będzie działać. Awaria ma w praktyce charakter ogólnoświatowy, bo podobne problemy odnotowano także m.in. w Stanach Zjednoczonych. Będziemy śledzić ten temat i na bieżąco aktualizować publikację, by informować o kolejnych etapach usuwania awarii.

Aktualizacja, godz. 11:25

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco informacji w serwisie downdetector, awaria WhatsAppa powinna być już rozwiązana. Liczba zgłoszeń spada lawinowo i na tę chwilę można już założyć, że problemy nie występują. W redakcji także zauważyliśmy, że WhatsApp wrócił do dawnej formy i wiadomości można już swobodnie wysyłać.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)