WhatsApp oferuje nową opcję. Musisz mieć specjalny przewód

WhatsApp oferuje nową opcję. Musisz mieć specjalny przewód

WhatsApp pozwala transferować czaty
WhatsApp pozwala transferować czaty
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
27.10.2021 12:51

Użytkownicy WhatsAppa mogą już przenosić historię czatów z iPhone'a na Androida. Jak podał Google, nowa opcja została sfinalizowana i działa już w parze z telefonami Samsunga i Pikselami. Docelowo skorzysta z niej każdy, ale tu trzeba cierpliwości.

WhatsApp pozwala już przegrywać historię czatów z iPhone'ów na smartfony z Androidem 12. Nowy system Google'a działa obecnie tylko w nielicznych urządzeniach, ale z czasem będzie trafiać do wszystkich nowych urządzeń. Tym samym transfer czatów WhatsAppa będzie docelowo możliwy między wszystkimi telefonami - na tę chwilę z iOS-a na Androida.

Aby skorzystać z nowej opcji - poza zgodnymi telefonami - należy posiadać przewód z końcówkami USB-C oraz Lightning. Jak opisuje Google, później wystarczy już tylko uaktywnić odpowiednie opcje w obydwu smartfonach z WhatsAppem i zeskanować wyświetlony kod QR. Smartfony połączą się ze sobą, a użytkownik przegra tym samym historię rozmów z komunikatora.

Transfer czatów w WhatsAppie
Transfer czatów w WhatsAppie© Google

Nowa opcja to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić iPhone'a na nowy smartfon z Androidem. Dotychczas nie istniała możliwość prostego skopiowania zawartości całej aplikacji z historią czatów włącznie. Warto jednak pamiętać, że od niedawna WhatsApp udostępnia także szyfrowaną kopię zapasową z wykorzystaniem iCloud lub chmury Google'a. Więcej na ten temat pisaliśmy w odrębnym tekście.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)