Chociaż WhatsApp posiada domyślnie szyfrowanie typu end-to-end, wielu użytkowników narzekało na brak możliwości stworzenia chronionej kopii zapasowej. To ma się zmienić, jednak planowana zmiana będzie wprowadzana etapowo.

bETYZpcR

Zgodnie z informacjami podanymi oficjalnie przez firmę Facebook, użytkownicy otrzymają możliwość dodatkowej ochrony kopii zapasowych przechowywanych na Dysku Google lub iCloud. Do ich zabezpieczenia WhatsApp planuje używać pełnego szyfrowania.

Większe bezpieczeństwo danych

Informacje o szyfrowaniu kopii zapasowych pojawiły się już dwa dni temu, kiedy ta funkcja trafiła do wersji beta aplikacji. Właściciel WhatsAppa, Facebook, miał pracować nad tą opcją od wielu miesięcy, ale w końcu nowe zabezpieczenie trafi do użytkowników.

Chociaż użytkownikom może się wydawać, że zmiana jest mało istotna, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Brak szyfrowania kopii zapasowych przechowywanych w chmurze iCloud lub na Dysku Google oznacza, że praktycznie każdy mógł uzyskać dostęp do naszych prywatnych wiadomości. Dzięki aktualizacji można będzie zabezpieczyć swoje kopie zapasowe hasłem lub 64-cyfrowym kluczem szyfrowania. To zaś, teoretycznie, oznacza, że nikt poza właścicielem nie będzie mógł uzyskać do nich dostępu.

bETYZpcT
WhatsApp będzie bezpieczny. Dziś nie do końca tak jest
WhatsApp będzie bezpieczny. Dziś nie do końca tak jest

Termin wprowadzenia zmiany

Ta ważna aktualizacja nie od razu pojawi się u wszystkich użytkowników. Poprawka ma trafiać do kolejnych grup użytkowników stopniowo. Nie wiadomo na kiedy Facebook wyznaczył sobie ostateczny termin, do którego wszyscy powinni otrzymać szansę na szyfrowanie swoich kopii zapasowych.

Jeżeli jednak należymy do tego grona szczęśliwców, już teraz możemy znaleźć odpowiednią opcję w Ustawieniach. Pamiętajmy, że nie istnieje możliwość przywrócenia kopii zapasowej, jeżeli zapomnimy hasła lub klucza. WhatsApp nie może zresetować hasła ani przywrócić kopii zapasowej.

Aplikację WhatsApp w wersji na AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

bETYZpcZ
WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger 2.21.22.26

Komunikatory

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (4)
bETYZpdP