WhatsApp pozwoli na rozmowy głosowe i wideo z komputera. Nowa funkcja prawie gotowa

WhatsApp dostanie nową funkcję, fot. Pexels
WhatsApp dostanie nową funkcję, fot. Pexels
Oskar Ziomek

20.10.2020 09:52, aktual.: 05.11.2020 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp Web, czyli odmiana komunikatora dostępna w przeglądarce na komputerze, już niedługo zaoferuje możliwość wykonywania połączeń głosowych i wideo. Jak bowiem donosi WABetaInfo, w testowej wersji 2.2043.7 desktopowego klienta WhatsAppa (którego funkcjonalność jest zbieżna z wersją webową) znaleziono ukrytą, ale działającą opcję wykonywania wideorozmów i połączeń głosowych z poziomu komputera.

To istotna zmiana, która pozwoli użytkownikom WhatsAppa na łatwiejszą komunikację. Obecnie wykonywanie połączeń głosowych i wideorozmów przez komunikator możliwe jest bowiem tylko z poziomu mobilnych aplikacji. Jeśli wdrożenie dojdzie do skutku, będzie to kolejna istotna nowość w WhatsAppie na komputery zaraz po ciemnym motywie, który trafił do WhatsAppa Web i wersji na desktopy w lipcu bieżącego roku.

Rozmowa głosowa w WhatsAppie na komputerze, fot. WABetaInfo.
Rozmowa głosowa w WhatsAppie na komputerze, fot. WABetaInfo.

Choć w tej chwili nie są znane konkretne daty, WABetaInfo sugeruje, że nowa opcja miałaby trafić do WhatsAppa Web w najbliższych tygodniach. Wydaje się to prawdopodobne, szczególnie że rozmowy i wideorozmowy zdają się już teraz działać – oczywiście na tym etapie tylko "wewnętrznie"; zwykli testerzy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

W kontekście WhatsAppa warto przypomnieć, że wciąż czekamy na wdrożenie obsługi wielu urządzeń jednocześnie. Dzięki temu komunikator będzie mógł działać jednocześnie na przykład w smartfonie i tablecie, a wersja na komputery najprawdopodobniej nie będzie musiała nawiązywać połączenia z urządzeniem mobilnym, bo będzie działać niezależnie. Choć przecieki na ten temat pojawiają się od wielu miesięcy, obsługa wielu urządzeń wciąż nie dotarła do stabilnej wersji WhatsAppa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)