WhatsApp: problem z kasowaniem wiadomości na czas? Już niedługo zmiana

WhatsApp: problem z kasowaniem wiadomości na czas? Już niedługo zmiana

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
02.11.2021 15:25

WhatsApp już niedługo zaoferuje użytkownikom dużo większą swobodę podczas usuwania wysłanych już wiadomości. Chodzi o rozszerzenie czasu, w którym można skasować przypadkowo wysłaną treść na czacie. Obecnie okres ten jest ograniczony.

Użytkownicy WhatsAppa mogą już dzisiaj usuwać przypadkiem wysłane wiadomości na czacie, ale mają na to tylko 4096 sekund (to "informatycznie równa" liczba), co przekłada się na nieco ponad godzinę i 8 minut. Jak jednak donosi WABetaInfo, docelowo ograniczenie to ma zostać całkowicie zniesione. W efekcie użytkownicy WhatsAppa będą mogli usuwać wiadomości z dowolnego okresu z przeszłości.

Tak przynajmniej wynika z obecnego stanu rzeczy w testowej wersji komunikatora. WABetaInfo podkreśla jednak, że docelowo ramy czasowe na usuwanie wiadomości w WhatsAppie mogą jednak zostać nałożone. Co jednak istotne, bieżący czas wynoszący nieco ponad godzinę zostanie przynajmniej mocno wydłużony.

Usuwanie wiadomości z historii czatów w WhatsAppie (czy też dowolnym innym komunikatorze) może budzić kontrowersyjne opinie z uwagi na manipulowanie historią. Z drugiej strony uczestnicy czatu widzą, że jakaś wiadomość została usunięta, dzięki czemu funkcję można wykorzystywać na przykład do kasowania przypadkiem wysłanych treści. Takie podejście pozwala dla odmiany zwiększyć czytelność rozmowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)