WhatsApp testuje nową funkcję. Odcisk palca zabezpieczy sesje WhatsApp Web

WhatsApp testuje nową funkcję. Odcisk palca zabezpieczy sesje WhatsApp Web

WhatsApp testuje nowe zabezpieczenie, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp testuje nowe zabezpieczenie, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.09.2020 11:17

WhatsApp już niedługo może się stać bezpieczniejszy, przynajmniej na etapie rozpoczynania sesji WhatsApp Web. W wersji beta komunikatora trwają bowiem testy dodatkowego zabezpieczenia z wykorzystaniem biometrii. Użytkownik przy pomocy odcisku palca miałby potwierdzać, że to faktycznie on inicjuje nową sesję w webowej wersji WhatsAppa.

Szczegóły tego rozwiązania opisano w serwisie WABetaInfo. Istotą nowego zabezpieczenia jest konieczność potwierdzenia swojej tożsamości w smartfonie w momencie nawiązywania połączenia na potrzeby użycia WhatsAppa w komputerze. W praktyce chodzi o to, by użytkownik fizycznie miał przy sobie smartfon. Ponieważ zabezpieczenie jest biometryczne, osoby postronne nie będą mogły włączyć przeglądarkowego WhatsAppa bez obecności właściciela telefonu.

Biometria w WhatsAppie, fot. WABetaInfo.
Biometria w WhatsAppie, fot. WABetaInfo.

Na razie funkcja jest tylko na etapie testów i dostępna (możliwe, że jedynie dla wybranych osób) w testowej wersji komunikatora 2.20.200.10 na Androida. WABetaInfo udostępnił zrzut ekranu pokazujący, jak będzie wyglądać prośba o uwierzytelnienie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to etap niewymagający dużego zaangażowania i sprowadzający się tylko do przyłożenia palca do czytnika – bez konieczności zatwierdzania dodatkowych opcji.

W przypadku WhatsAppa trudno przewidywać, kiedy dana nowość trafi do stabilnej wersji komunikatora. Obecność w testowym wydaniu jest oczywiście dobrym znakiem, ale na tym etapie nie wiemy, jak długo potrwają jeszcze testy. W najlepszym przypadku nowe zabezpieczenie trafi do WhatsAppa na Androidzie w najbliższych dniach.

WhatsApp na Androida, iOS-a, Windowsa i macOS-a jest dostępny do pobrania przez nasz katalog oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)