WhatsApp usuwa konta, z których udostępniono piracki film. To decyzja sądu

WhatsApp i Facebook
WhatsApp i Facebook
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

25.05.2021 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy użytkownicy WhatsAppa mogą się zdziwić, kiedy ich konta zostaną niedługo usunięte. Tak nakazał sąd w odpowiedzi na zawiadomienie Zee Entertainment Enterprises - indyjskiej sieci telewizyjnej, która zgłosiła naruszenie praw autorskich w kontekście jednego ze swoich materiałów.

Jak donosi WaBetaInfo, to nietypowa historia, która ma związek z udostępnianym przez sieć filmem "Radhe: Your Most Wanted Bhai". Indyjska sieć telewizyjna zwróciła uwagę, że niektórzy użytkownicy WhatsAppa i Telegramu nielegalnie udostępniają piracką kopię nagrania. Finalnie sprawa trafiła do sądu, który nakazał usunąć konta dwóch użytkowników, którym udowodniono związek z tymi działaniami.

Chociaż na razie mówi się o łącznie tylko 8 zgłoszonych Facebookowi numerach telefonów powiązanych z kontami na WhatsAppie, docelowo może być ich więcej. Co jednak najciekawsze, zgłoszenia pochodzą wprost od Zee Entertainment Enterprises w Indiach, a tamtejszy sąd wydaje swoje decyzje najpewniej na podstawie namacalnych dowodów.

Rozmowy w WhatsAppie są bowiem szyfrowane, przez co po stronie serwera nie da się stwierdzić, kto udostępniał konkretne multimedia i czy finalnie odbiorca je zobaczył i przesłał dalej - tłumaczy WaBetaInfo. Wszystko wskazuje więc na to, że wydając swoje decyzje, sąd musiał uzyskać dostęp do kont konkretnych osób i ręcznie przejrzeć historię czatów danej osoby, dysponując jej telefonem.

WhatsApp na Windowsa, macOS-a, AndroidaiOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także