WhatsApp usuwa konta, z których udostępniono piracki film. To decyzja sądu

WhatsApp usuwa konta, z których udostępniono piracki film. To decyzja sądu

WhatsApp i Facebook
WhatsApp i Facebook
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
25.05.2021 17:01

Niektórzy użytkownicy WhatsAppa mogą się zdziwić, kiedy ich konta zostaną niedługo usunięte. Tak nakazał sąd w odpowiedzi na zawiadomienie Zee Entertainment Enterprises - indyjskiej sieci telewizyjnej, która zgłosiła naruszenie praw autorskich w kontekście jednego ze swoich materiałów.

Jak donosi WaBetaInfo, to nietypowa historia, która ma związek z udostępnianym przez sieć filmem "Radhe: Your Most Wanted Bhai". Indyjska sieć telewizyjna zwróciła uwagę, że niektórzy użytkownicy WhatsAppa i Telegramu nielegalnie udostępniają piracką kopię nagrania. Finalnie sprawa trafiła do sądu, który nakazał usunąć konta dwóch użytkowników, którym udowodniono związek z tymi działaniami.

Chociaż na razie mówi się o łącznie tylko 8 zgłoszonych Facebookowi numerach telefonów powiązanych z kontami na WhatsAppie, docelowo może być ich więcej. Co jednak najciekawsze, zgłoszenia pochodzą wprost od Zee Entertainment Enterprises w Indiach, a tamtejszy sąd wydaje swoje decyzje najpewniej na podstawie namacalnych dowodów.

Rozmowy w WhatsAppie są bowiem szyfrowane, przez co po stronie serwera nie da się stwierdzić, kto udostępniał konkretne multimedia i czy finalnie odbiorca je zobaczył i przesłał dalej - tłumaczy WaBetaInfo. Wszystko wskazuje więc na to, że wydając swoje decyzje, sąd musiał uzyskać dostęp do kont konkretnych osób i ręcznie przejrzeć historię czatów danej osoby, dysponując jej telefonem.

WhatsApp na Windowsa, macOS-a, AndroidaiOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)