WhatsApp wkrótce w kilku urządzeniach naraz. Wystarczy przepisanie kodu z SMS-a

WhatsApp wkrótce w kilku urządzeniach naraz. Wystarczy przepisanie kodu z SMS‑a

WhatsApp wkrótce będzie działać w kilku urządzeniach naraz, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp wkrótce będzie działać w kilku urządzeniach naraz, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
27.07.2020 10:57

WhatsApp niedługo będzie mógł działać w kilku urządzeniach jednocześnie, rozwiązując wieloletni problem użytkowników, którzy obecnie mogą zainstalować komunikator na przykład tylko w smartfonie. Dzisiaj dodatkowo można bowiem używać jedynie webowej lub desktopowej odmiany WhatsAppa, po uprzednim powiązaniu z aplikacją w telefonie. Wkrótce ma się to zmienić.

Nowe informacje o obsłudze wielu urządzeń w WhatsAppie zdradził WABetaInfo tłumacząc, że logowanie do innych urządzeń będzie wykorzystywać znany już teraz mechanizm. W kolejnych sprzętach również będzie ono bazować na numerze telefonu użytkownika i kodzie, który wysyłany jest SMS-em. Wszystko wskazuje więc na to, że nie powstanie nowy system logowania wykorzystujący na przykład adresy e-mail.

Wiąże się to z dwiema istotnymi konsekwencjami. Po pierwsze proces logowania będzie prosty dla osób, które korzystają już z WhatsAppa i mało angażujący – nie będzie trzeba zakładać nowego konta, by nadal korzystać z komunikatora. Z drugiej strony jednak oznacza to, że aby zainstalować WhatsAppa na przykład w tablecie, trzeba będzie mieć przy sobie smartfon, by przepisać kod weryfikujący wysyłany SMS-em.

Jak wynika z poprzednich przecieków na ten temat, których źródłem także jest WABetaInfo, WhatsApp ma być w stanie jednocześnie działać w 4 urządzeniach. Data wprowadzenia nowej funkcji do komunikatora nie została jeszcze podana.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)