WhatsApp wprowadził grupowe rozmowy wideo, limit to cztery osoby

WhatsApp wprowadził grupowe rozmowy wideo, limit to cztery osoby

WhatsApp wprowadził grupowe rozmowy wideo, limit to cztery osoby
31.07.2018 13:59, aktualizacja: 31.07.2018 21:23

Popularny komunikator WhatsApp, którego używa obecnie już półtora miliarda osób na całym świecie, wprowadził w końcu grupowe rozmowy wideo. Do czatu mogą przyłączyć się maksymalnie 4 osoby, ale limit zapewne zostanie powiększony.

O grupowych rozmowach wideo w WhatsAppie pierwszy raz słyszeliśmy podczas konferencji F8 Facebooka dla deweloperów. Zgodnie z zapowiedzią, funkcja ta jest wprowadzana do komunikatora na różnych platformach. Opcja rozmów wideo dla dwóch osób jest dostępna od dwóch lat i jest często wykorzystywana. Użytkownicy codziennie rozmawiają w ten sposób przez 2 miliardy minut. Warto też dodać, że konkurencyjny Messenger, należący do tego samego właściciela, ma rozmowy grupowe wideo już od końca 2016 roku.

WhatsApp został nieco w tyle za konkurentami nie tylko z powodu tak późnego wprowadzenia grupowych rozmów wideo, ale też dopuszczalnej liczby uczestników. Spotkania na Hangoutach mogą pomieścić 50 uczestników, przez Skype może się połączyć 25 osób, przez LINE ponad 200! Apple także szykuje się do tego wyścigu z nową wersją FaceTime, którą dostaniemy wraz z iOS-em 12.

Widok 4-osobowej rozmowy przez WhatsApp
Widok 4-osobowej rozmowy przez WhatsApp

W porównaniu do nich 4 osoby na WhatsAppie czy Instagramie wyglądają dość skromnie, ale do rozmowy z grupą znajomych taka liczba zupełnie wystarczy. WhatsApp pozwala dodawać nowe osoby do rozmowy w czasie jej trwania, podobnie jak Facebook Messenger od początku tego roku. Rozmowy grupowe z kamerką przez WhatsAppa na pewno zostaną ciepło przyjęte.

By używać rozmów grupowych w WhatsAppie trzeba zacząć od rozmowy w dwie osoby, a następnie dodać kolejnych uczestników. Można to zrobić z widoku rozmowy, korzystając z przycisku dodawania w prawym-górnym rogu ekranu. Podobnie postępujemy przy dodawaniu trzeciej i czwartej osoby.

Grupowe rozmowy wideo są już dostępne w aplikacji dla Androida i iOS-a.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)