Wiadomości Google z nową funkcją. Zablokują wysyłanie SMS-ów

Wiadomości Google z nową funkcją. Zablokują wysyłanie SMS‑ów

Nowość w Wiadomościach Google
Nowość w Wiadomościach Google
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
19.04.2024 19:48

Do Wiadomości Google ma trafić nowa funkcja. Ma ona zapewnić bezpieczeństwo młodym użytkownikom smartfonów. Nie będą oni w stanie kontaktować się z innymi użytkownikami, jeśli próba wysłania wiadomości nie zostanie zaakceptowana.

W Wiadomościach Google ma pojawić się nowa funkcja. Jak czytamy w serwisie 9to5google.com, dotyczy ona bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, korzystającej ze smartfonów. W aplikacji ma pojawić się automatyczna blokada wysyłania wiadomości, którą zdjąć będą mogli rodzice.

Blokada jeszcze nie jest dostępna w pełnej wersji aplikacji, jednak z doniesień PiunikaWeb wynika, że do funkcji można dotrzeć w wersji Wiadomości Google oznaczonej numerem v20240416_00_RC01. Wprowadza ona zmianę, dzięki której dzieci nie będą mogły wysłać wiadomości, dopóki rodzic tego nie zaakceptuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kontrola nad wiadomościami dzieci

Na udostępnionej grafice możemy zobaczyć, że w rozmowie, na którą zgody nie udzielono, wyświetla się komunikat "To send, ask your parent for approval", co można przetłumaczyć jako: "Aby wysłać, poproś rodzica o zgodę".

Nowa funkcja w Wiadomościach Google
Nowa funkcja w Wiadomościach Google

Nie mamy jeszcze pewności, w jaki dokładnie sposób będzie działać nowa funkcja Wiadomości Google. Możliwe, że będzie ona dotyczyć wyrażenia zgody na wymianę wiadomości z określonym kontaktem. Prawdopodobnie nowa funkcja będzie kontrolowana z poziomu istniejącej już aplikacji Google Family Link. Najpewniej funkcja kontroli rodzicielskiej w Wiadomościach Google obejmie zarówno wiadomości SMS, jak i czaty RCS.

Nie ma pewności, kiedy opcja ta trafi do pełnej wersji Wiadomości Google. 9to5Google twierdzi, że nowa funkcja jest we wczesnej fazie rozwoju i przyjdzie nam trochę poczekać na jej rozwój. Na pewno warto czekać – dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych w przestrzeni cyfrowej to zadanie trudne, z którym wielu rodziców nie radzi sobie najlepiej. Ważne, aby mieli oni dostęp do narzędzi, które w łatwy sposób pozwolą na kontrolę zagrożeń w sieci i nie tylko.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)