Wiedźmin 3: ogolić się czy kupić lepsze siodło dla konia?

Wiedźmin 3: ogolić się czy kupić lepsze siodło dla konia?

24.03.2015 18:04, aktual.: 25.03.2015 13:17

Niemieccy dziennikarze z Gamestart przynieśli nam garść naprawdę ciekawych informacji dotyczących Wiedźmina 3. Polska produkcja okazuje się być jeszcze bardziej rozbudowaną, pojawi się w niej sporo elementów, które uprzyjemnią przemierzenie ogromnego, wirtualnego świata. Natomiast dzięki użytkownikowi forum 3DGuru poznaliśmy mapę świata.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich gier zostanie wydana za niecałe dwa miesiące. W związku z tym najbliższe tygodnie będą wiązały się ze sporą ilością nowych wiadomości. Do tej pory poznaliśmy już sporo szczegółów dotyczących tej produkcji. Z zapowiedzi jej twórców możemy wywnioskować, że będzie ona naprawdę rozbudowana, a więc z pewnością jeszcze wiele informacji pozostaje dla nas tajemnicą. Tych dotyczących wątku fabularnego lepiej dokładnie nie poznawać przed zagraniem w Wiedźmina 3, ponieważ możemy stracić przyjemność z odkrywania historii, która bez wątpienia będzie jedną z największych zalet tej gry. Jednak informacje dotyczące chociażby samej rozgrywki warto poznać.

Obraz

Najnowsze informacje dotyczące trzeciej odsłony przygód Geralta z Rivii przynosi niemiecki magazyn Gamestart, w którym pojawiła się zapowiedź polskiej produkcji. Po pierwsze poprawiona została walka, która obecnie jest płynniejsza oraz dokładniejsza. Poziom trudności będziemy mogli zmienić w dowolnym momencie, nie będziemy musieli zaczynać gry od nowa. Jeśli po kilku godzinach okaże się, że eliminowanie kolejnych przeciwników jest dla nas zbyt łatwe lub wręcz przeciwnie, niemal każde starcie kończy się śmiercią Białego Wilka, to będziemy mogli wejść w ustawienia i dostosować trudność starć. Niemiecki magazyn dodaje, że zmiana poziomu trudności wpływa na sztuczną inteligencję, ale nie zmienia poziomu życia przeciwników.

Z kolejnej opcji zadowoleni będą wszyscy, w końcu wiedźmini utrzymują się przede wszystkim z zabijania potworów. Po wykonaniu zlecenia, będziemy mogli spróbować wytargować większą zapłatę, odbędzie się to w formie mini gierki. Nie będziemy mogli wytargować znacznie większej nagrody, ponieważ jeśli przesadzimy, to negocjacje skończą się powrotem do minimalnej zapłaty.

Obraz

Wiedźmin 3 będzie przeznaczony również dla niedzielnych graczy, a więc pojawią się ułatwienia, takie jak chociażby strzałki prowadzące do celu zadania. Jednak bardziej zaawansowani gracze będą mogli dostosować interfejs poprzez wyłączenie tego elementu. Pojawi się też opcja wyłączenia całego HUD-a, ale z tego skorzystają raczej tylko nieliczni. W końcu chociażby mini mapa będzie niemal niezbędna, aby odnaleźć się w ogromnym świecie Wiedźmina.

Potwierdzają się informacje o rozmiarach obszarów, które przyjdzie nam odwiedzić, mają one być naprawdę duże. Novigrad i Ziemia Niczyja będą znacznie większe od świata przedstawionego w Skyrimie. Podczas ich przemierzania nie zobaczymy ekranu ładowania. Pojawi się on podczas podróży do wysp Skellige, ale tylko podczas zmierzania w ich kierunku i powrotu. Odwiedzimy także dwa duże i tętniące życiem miasta – Oxenfurt i Novigrad. Już wcześniej wiedzieliśmy, że dostępna będzie możliwość jazdy na koniu. Niemiecki magazyn dodaje, że pojawią się przedmioty dla naszego wierzchowca, które pozwolą na zwiększenie pojemności ekwipunku czy poziomu staminy.

Jeśli śledziliście informacje dotyczące trzeciej odsłony Wiedźmina 3, to na pewno wiecie, że jedną z grywalnych postaci będzie Ciri. Niemieccy dziennikarze wspominają, że w Ciri wcielimy się przez 5-10 godzin, a sama rozgrywka będzie bliższa liniowym grom akcji. Do ciekawostek można dodać brodę Geralta, która będzie powoli rosła.

Obraz

To nie koniec nowych informacji. Użytkownik forum 3DGuru opublikował cztery nowe obrazki, nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że pojawiła się również niekompletna mapa świata. Możemy z niej odczytać, że świat będzie zróżnicowany, pojawi się wiele miejsc do odwiedzenia. Nas kuszą przede wszystkim tereny oddalone od miast i wsi, które z pewnością zamieszkiwane będą przez wyjątkowo groźne potwory, za których zabicie otrzymamy wysoką nagrodę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)