Wiedźmin 3 przykładem, jak robić DLC. Płatne rozszerzenie gry dofinansuje Unia

Wiedźmin 3 przykładem, jak robić DLC. Płatne rozszerzenie gry dofinansuje Unia
20.08.2015 12:47
Wiedźmin 3 przykładem, jak robić DLC. Płatne rozszerzenie gry dofinansuje Unia

Zaraz po wypuszczeniu ostatniego darmowego zestawu DLC dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, który to umożliwia rozpoczęcie zabawy od nowa, jednak dobrze wyszkolonym już bohaterem, CD Projekt RED przypomina, że w sumie wydano 16 bezpłatnych paczek z dodatkową zawartością. Studio liczy na to, iż pokazało innym twórcom, jak należy się przypodobać graczom, a teraz dorabia płatne rozszerzenie. Ma na nie dofinansowanie.

350141167851235265

Przypomnijmy, że od premiery tytułu w maju, jego posiadacze dostawali regularnie DLC do bezpłatnego pobrania z platform GOG, Steam, Origin czy cyfrowych rynków dla PS4 i Xboksa One. Produkt został więc rozszerzony o wiele nowych zadań, ciekawe zestawy wyposażenia, brody i fryzury dla Geralta, alternatywne ubiory dla kluczowych postaci czy ostatnio właśnie tryb New Game+. Deweloperzy dumni są z wspierania gry, a także jej fanów, w taki sposób, mówiąc nieskromnie, że inni producenci powinni brać z nich przykład. Tyle darmowego dobra dla świeżo wypuszczonych dzieł to ciągle rzadkość.

Teraz cała uwaga skupia się po części na dalszym usuwaniu błędów z Dzikiego Gonu, ale w większości na duecie płatnych już dodatków, z długim Krwią i Winem w pierwszej kolejności. Zaoferować ma on około 20 godzin rozrywki w Touissant, czyli zupełnie nowym regionie. Premiera na początku przyszłego roku. W porównaniu do tworzonego równocześnie DLC Serce z Kamienia, które pojawi się już w październiku, pracy musi być tutaj o wiele więcej. Oznacza to większe potrzeby finansowe, które w niewielkiej części zaspokoi Unia Europejska. Wiedźmin 3 znalazł się na liście dofinansowanych.

Jak wynika z dostępnych szeroko w sieci dokumentów, CD Projekt RED przyznano środki na poziomie 150 tysięcy euro, a więc niecałych 630 tysięcy złotych. Według tabelki to 7 procent całego budżetu dodatku, czyli orientacyjnie twórcy mają zamiar przeznaczyć na niego jakieś 9 milionów złotych. Cały Dziki Gon powstał za ponad 45 milionów, a dawał przeciętnie 100 godzin wyśmienitej rozrywki. Z matematycznego punktu widzenia, 20 godzin dla dodatku by się tutaj zgadzało. Oczywiście wielbiciele odkrywania wszystkiego, co możliwe, spokojnie wydłużą sobie ten czas dwukrotnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)