Windows 10 19H2 dostępny przez Asystenta Aktualizacji. Niestety, nie dla każdego od razu

Windows 10 19H2 dostępny przez Asystenta Aktualizacji. Niestety, nie dla każdego od razu

Windows 10 19H2 jest już dostępny przez Asystenta Aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 19H2 jest już dostępny przez Asystenta Aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.11.2019 10:20

Windows 10 19H2 jest już dostępny do pobrania za pośrednictwem Asystenta Aktualizacji. Dzięki tej aplikacji użytkownik może wymusić aktualizację systemu do najnowszej wersji z pominięciem Windows Update. Niestety, nie w każdym przypadku jest to jeszcze możliwe.

Listopadowa aktualizacja Windows 10 jest dostępna w Windows Update od ubiegłego tygodnia. Nie oznacza to oczywiście, że każdy może ją od razu pobrać. Propozycja instalacji w Windows Update pojawia się zależnie od przystosowania maszyny do nowego systemu (Microsoft analizuje zgodność na wiele sposobów) i nie jest wymuszana – to użytkownik musi chcieć ją zainstalować, zaglądając do ustawień i klikając odpowiedni przycisk.

Asystent Aktualizacji  do systemu Windows 10.
Asystent Aktualizacji do systemu Windows 10.

Teraz czekający na najnowszą wersję Windowsa 10 mają do dyspozycji nową, ale znaną z poprzednich aktualizacji metodę. Chodzi o program o dyskusyjnie atrakcyjnej polskiej nazwie Asystent Aktualizacji do systemu Windows 10, który pozwala zaktualizować system z pominięciem ustawień i Windows Update. Jak zwrócono uwagę w serwisie Windows Latest, Microsoft zaktualizowal instalator, który pozwala teraz na instalację Windows 10 1909.

Nowa wersja jest już dostępna do pobrania także z naszego katalogu. To niewielka aplikacja, a jej obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy. Wystarczy uruchomić program, ktory w formie kreatora poprowadzi użytkownika przez cały proces aktualizacji. Jeśli instalacja z jakichś przyczyn nie będzie możliwa, na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat z informacją o błędzie.

Windows 10 19H2 i problem sterowników Bluetooth

Niestety, udostępnienie nowego instalatora nie jest jednoznaczne z tym, że każdy będzie mógł od razu pobrać najnowszą wersję systemu. Przez pewien czas przeszkodą może być problem ze sterownikami Bluetooth związanych z kartami firmy Realtek.

Problem został rozwiązany w sterownikach 1.5.1012 i nowszych. Teoretycznie wystarczy więc pobrać najpierw nową wersję sterownika (na przykład przez Windows Update) i potem ponownie podjąć próbę instalacji nowego wydania Windowsa 10. Jak informuje Microsoft, problem ze sterownikami jest przeszkodą nie tylko w instalacji Windowsa 10 19H2, ale także wcześniejszego Windowsa 10 19H1.

Asystent Aktualizacji do systemu Windows 10 w najnowszej wersji jest dostępny do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)