Windows 10 19H2 jest już dostępny do pobrania za pośrednictwem Asystenta Aktualizacji. Dzięki tej aplikacji użytkownik może wymusić aktualizację systemu do najnowszej wersji z pominięciem Windows Update. Niestety, nie w każdym przypadku jest to jeszcze możliwe.

bEUBPBGZ

Listopadowa aktualizacja Windows 10 jest dostępna w Windows Update od ubiegłego tygodnia. Nie oznacza to oczywiście, że każdy może ją od razu pobrać. Propozycja instalacji w Windows Update pojawia się zależnie od przystosowania maszyny do nowego systemu (Microsoft analizuje zgodność na wiele sposobów) i nie jest wymuszana – to użytkownik musi chcieć ją zainstalować, zaglądając do ustawień i klikając odpowiedni przycisk.

Asystent Aktualizacji  do systemu Windows 10.
Asystent Aktualizacji do systemu Windows 10.

Teraz czekający na najnowszą wersję Windowsa 10 mają do dyspozycji nową, ale znaną z poprzednich aktualizacji metodę. Chodzi o program o dyskusyjnie atrakcyjnej polskiej nazwie Asystent Aktualizacji do systemu Windows 10, który pozwala zaktualizować system z pominięciem ustawień i Windows Update. Jak zwrócono uwagę w serwisie Windows Latest, Microsoft zaktualizowal instalator, który pozwala teraz na instalację Windows 10 1909.

bEUBPBHb

Nowa wersja jest już dostępna do pobrania także z naszego katalogu. To niewielka aplikacja, a jej obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy. Wystarczy uruchomić program, ktory w formie kreatora poprowadzi użytkownika przez cały proces aktualizacji. Jeśli instalacja z jakichś przyczyn nie będzie możliwa, na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat z informacją o błędzie.

Windows 10 19H2 i problem sterowników Bluetooth

Niestety, udostępnienie nowego instalatora nie jest jednoznaczne z tym, że każdy będzie mógł od razu pobrać najnowszą wersję systemu. Przez pewien czas przeszkodą może być problem ze sterownikami Bluetooth związanych z kartami firmy Realtek.

Problem został rozwiązany w sterownikach 1.5.1012 i nowszych. Teoretycznie wystarczy więc pobrać najpierw nową wersję sterownika (na przykład przez Windows Update) i potem ponownie podjąć próbę instalacji nowego wydania Windowsa 10. Jak informuje Microsoft, problem ze sterownikami jest przeszkodą nie tylko w instalacji Windowsa 10 19H2, ale także wcześniejszego Windowsa 10 19H1.

bEUBPBHh

Asystent Aktualizacji do systemu Windows 10 w najnowszej wersji jest dostępny do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (31)
bEUBPBHX