Windows 10 20H1 dostał ostatnią aktualizację. Czas pobrać nową wersję

Windows 10 20H1 dostał ostatnią aktualizację. Czas pobrać nową wersję

Windows 10 dostał ostatnią aktualizację
Windows 10 dostał ostatnią aktualizację
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.12.2021 07:03

Windows 10 20H1 znany także jako wersja 2004, nie jest już wspierany. Microsoft wydał dla niego ostatnie poprawki w ramach grudniowego Łatkowego Wtorku. Użytkownicy oczekujący bezpieczeństwa muszą więc pomyśleć o aktualizacji Windows 10.

Grudniowy Łatkowy Wtorek to ostatnie aktualizacje bezpieczeństwa dla Windowsa 10 w wersji 20H1. Użytkownicy tego wydania muszą poświęcić czas na instalację nowej "dużej wersji", by zachować bezpieczeństwo od przyszłego miesiąca. Znakomita większość, jak nie wszyscy z nich, powinni móc bez przeszkód zainstalować przynajmniej Windowsa 10 20H2 - to niewielka aktualizacja, której czas instalacji można liczyć w sekundach.

Niewykluczone jednak, że wielu użytkowników będzie miało od razu możliwość instalacji nowszego wydania, w tym najnowszego Windowsa 10 21H2. Przeskok o kilka wersji to nie tylko perspektywa dłuższego otrzymywania aktualizacji bezpieczeństwa (Microsoft gwarantuje takowe przynajmniej do 2025 roku), ale także zyskania dodatkowych funkcji. Alternatywnie można pomyśleć o instalacji Windowsa 11, ale ta opcja nie jest dostępna dla każdego m.in. z uwagi na wymagania sprzętowe.

Aby sprawdzić dostępność nowej wersji Windows 10, należy zajrzeć do systemowych ustawień pod zakładką Aktualizacja i zabezpieczenia. W Windows Update można wówczas wymusić sprawdzenie aktualizacji, o ile nie stało się to automatycznie w tle. W przypadku aktualizowania Windowsa 10 20H1 nie o jedno wydanie do przodu, ale o kilka (na przykład do wersji 21H2), należy się przygotować na dłuższy czas instalacji.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)