Windows 10 dostanie schowek w chmurze, Microsoft wraca do dawnego pomysłu

Windows 10 dostanie schowek w chmurze, Microsoft wraca do dawnego pomysłu

Windows 10 dostanie schowek w chmurze, Microsoft wraca do dawnego pomysłu
Oskar Ziomek
22.03.2018 15:46, aktualizacja: 22.03.2018 16:07

Testerzy Windowsa 10 w ramach programu Insider, którzy śledzą zmiany na gałęzi RS5, a więc przeskoczyli naprzód, by otrzymywać nowości, które trafią do Windowsa w drugiej połowie bieżącego roku, mogą już pobierać nową kompilację – Windowsa 10 Build 17627. Choć tym razem nie jest to duże wydanie obfitujące w nowe funkcje, a raczej mniejszy krok do przodu, w którym głównymi zmianami są poprawki błędów, to użytkownicy dopatrzyli się w nim ciekawej, nowej funkcji.

Mowa o ustawieniach, które dotyczą nowego systemowego schowka. Elementy będą mogły być za każdym razem lub jedynie na życzenie udostępniane w chmurze, a dzięki temu dostępne z poziomu dowolnego innego urządzenia, gdzie korzystamy z systemu Microsoftu zalogowani na to samo konto. To proste rozwiązanie, które okaże się szczególnie przydatne w rękach osób często wykorzystujących równocześnie więcej niż jeden komputer.

Nowe ustawienia udostępniania elementów schowka. Źródło: MSPoweruser.
Nowe ustawienia udostępniania elementów schowka. Źródło: MSPoweruser.

Jak widać w ustawieniach na powyższym zrzucie ekranu, może się okazać, iż funkcja pozwoli w ten sposób udostępniać jedynie teksty, a nie wszystkie elementy, które kopiujemy i w wklejamy w systemie, a więc także pliki. Informacji nie można natomiast traktować już teraz jako ostatecznej – przypomnijmy, że mowa jest o kompilacji w ramach Redstone 5, a tu do stabilnego wydania zostaje jeszcze sporo miesięcy, w których wiele może się zmienić.

Miło, że ostatecznie funkcja się pojawia, jednak warto przypomnieć, że pierwotnie spodziewaliśmy się jej wcześniej. Tymczasem w kompilacji 17627 poza nowymi ustawieniami związanymi ze schowkiem znajdziemy także rozwiązanie błędu z panelem emoji, który momentami przestawał działać, uruchamianiem zielonego ekranu śmierci w niektórych przypadkach przy otwieraniu plików z OneDrive'a oraz związanych z menedżerem zadań.

Przy okazji warto również przypomnieć, iż wielkimi krokami zbliżamy się natomiast do premiery Windowsa 10 Redstone 4, który najpewniej nazwany zostanie Wiosenną aktualizacją dla twórców. Aktualizacja ma pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)