Windows 10 Fall Creators Update: nowe ustawienia podane na tacy

Windows 10 Fall Creators Update: nowe ustawienia podane na tacy

Windows 10 Fall Creators Update: nowe ustawienia podane na tacy
18.05.2017 14:34, aktualizacja: 18.05.2017 14:46

W Windows 10 zyskaliśmy dostęp do szybkich ustawień, wzorowanych na tych z mobilnego Windowsa. Dostępne są one jednak w mało intuicyjnym miejscu – w centrum akcji, które kojarzone jest przede wszystkim z powiadomieniami. Microsoft postanowił to zmienić i w najbliższej dużej aktualizacji szybkie ustawienia zostaną przeniesione.

Członkowie programu Windows Insider, którzy korzystają z szybkiego pierścienia aktualizacji, otrzymali właśnie nową kompilację – build 16199. Zapowiada ona zmiany jakie przyniesie Fall Creators Update, czyli kolejna duża aktualizacja systemu, znana także pod nazwą kodową Redstone 3. W informacjach o nowych funkcjach Microsoft „przypadkiem” ujawnij istnienie nowego Centrum Sterowania. Wśród udostępnionych grafik pojawiła się ta przedstawiająca nową ikonkę na pasku zadań.

Nowa ikonka ma symbol kółka zębatego, co świadczy że daje ona dostęp do ustawień. Jak donosi Windows Central, faktycznie z tego miejsca będziemy mieli dostęp do panelu szybkich ustawień. Został on przeniesiony z Centrum akcji, które najwidoczniej będzie teraz służyło wyłącznie do informowania o nowych powiadomieniach i zarządzania nimi.

350200026217408449

Nowe rozwiązanie jest bardziej intuicyjne, w końcu każdy kółko zębate kojarzy z ustawieniami. Z kolei Centrum akcji, a także jego ikonka, nie zapowiadają, że w tym miejscu znajdziemy ustawienia. Zmiana jest więc jak najbardziej na plus.

W Fall Creators Update nie tylko ustawienia zostaną przeniesione do oddzielnego panelu, ale także wprowadzone zostaną zmiany w ich wyglądzie. Wybrane elementy będą oddzielone i przeniesione na górę w formie listy, a ustawienia jasności wyświetlacza pojawią się w formie przesuwanego pionowego paska.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)