Windows 10 dzięki aplikacji Twój Telefon oraz integracji ze smartfonami marki Samsung oferuje całkiem sporo możliwości łączenia się z telefonami. Od niedawna na systemie można uruchamiać nawet wybrane programy z Androida z poziomu komputera. Wisienką na torcie ma być synchronizacja schowka, która według najnowszych doniesień może nadejść już wkrótce.

bESApsol

Deweloper aplikacji mobilnych Alessandro Paluzzi udostępnił niedawno wpis na Twitterze ze zrzutem ekranu, który pokazywał funkcję na smartfonie. Wygląda na to, że jest ona obecnie w fazie testów w obrębie aplikacji-klawiatury Microsoft Swiftkey.

Do tej pory Windows 10 pozwalał na synchronizację schowka (przywoływanego skrótem Win+V) pomiędzy różnymi komputerami osobistymi. Wkrótce funkcjonalność ta mogłaby być poszerzona o smartfony z Androidem i klawiaturą Swiftkey.

bESApson

Warto wspomnieć, że niektóre smartfony Samsunga już pozwalają na synchronizacje schowków (tekstu i screenshotów/obrazków) jeśli ustawimy połączenie między nimi a komputerem za pomocą aplikacji Twój Telefon. Wprowadzenie integracji Swiftkey otworzyłoby jednak drogę większej liczbie urządzeń, a nie tylko sprzętów jednego producenta.

Aplikacja Twój Telefon na Androida jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (10)
bESApspj