Windows 10 i Android. Synchronizacja schowka między urządzeniami już wkrótce

Windows 10 i Android. Synchronizacja schowka między urządzeniami już wkrótce

fot. Samsung
fot. Samsung
15.10.2020 14:34, aktualizacja: 05.11.2020 11:50

Windows 10 dzięki aplikacji Twój Telefon oraz integracji ze smartfonami marki Samsung oferuje całkiem sporo możliwości łączenia się z telefonami. Od niedawna na systemie można uruchamiać nawet wybrane programy z Androida z poziomu komputera. Wisienką na torcie ma być synchronizacja schowka, która według najnowszych doniesień może nadejść już wkrótce.

Deweloper aplikacji mobilnych Alessandro Paluzzi udostępnił niedawno wpis na Twitterze ze zrzutem ekranu, który pokazywał funkcję na smartfonie. Wygląda na to, że jest ona obecnie w fazie testów w obrębie aplikacji-klawiatury Microsoft Swiftkey.

Do tej pory Windows 10 pozwalał na synchronizację schowka (przywoływanego skrótem Win+V) pomiędzy różnymi komputerami osobistymi. Wkrótce funkcjonalność ta mogłaby być poszerzona o smartfony z Androidem i klawiaturą Swiftkey.

Warto wspomnieć, że niektóre smartfony Samsunga już pozwalają na synchronizacje schowków (tekstu i screenshotów/obrazków) jeśli ustawimy połączenie między nimi a komputerem za pomocą aplikacji Twój Telefon. Wprowadzenie integracji Swiftkey otworzyłoby jednak drogę większej liczbie urządzeń, a nie tylko sprzętów jednego producenta.

Aplikacja Twój Telefon na Androida jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)