Windows 10 Mobile naprawdę umarł. Microsoft zachęca do przesiadki na Androida lub iOS

Windows 10 Mobile naprawdę umarł. Microsoft zachęca do przesiadki na Androida lub iOS

Windows 10 Mobile naprawdę umarł. Microsoft zachęca do przesiadki na Androida lub iOS
Piotr Urbaniak
19.01.2019 15:17, aktualizacja: 19.01.2019 18:08

Microsoft na dobre kończy z Windowsem 10 Mobile. Taką informację podaje serwis *Softpedia, którego redaktorom udało się dokopać do FAQ producenta, opisującego cykl uśmiercenia* platformy.

Jak czytamy w informatorze, ostatnie aktualizacje Windows 10 Mobile otrzyma w grudniu br. Po tym terminie system oczywiście nie przestanie działać, ale nie pojawią się już do niego żadne łatki, włącznie z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa. (Przy czym ten termin był znany na Microsoft Lifecycle już od około 1,5 roku, aczkolwiek harmonogram w pewnym momencie zniknął).

Idąc dalej, w marcu 2020 r. zostanie wyłączona możliwość tworzenia backupów urządzeń. Z tym że przez kolejnych 12 miesięcy dostępne będą jeszcze wybrane funkcje chmury, takie jak wgrywanie zdjęć czy odtwarzanie istniejącej kopii. Wreszcie, nastąpi całkowite zamknięcie wszystkich usług chmury, skojarzonych z mobilnym Windowsem.

„Przejdźcie na Androida lub iOS”

Jakie rozwiązanie przygotowano dla wciąż aktywnych użytkowników? Cóż, sugeruje się przesiadkę na rozwiązania konkurencji. – Zalecamy przejście na obsługiwane urządzenie z systemem Android lub iOS. (...) Nasze aplikacje są dostępne na tych platformach i urządzeniach – napisano.

Wniosek wydaje się oczywisty: firma z Redmond, przynajmniej na jakiś czas, odpuszcza rynek smartfonowych systemów i samych urządzeń, skupiając się wyłącznie na aplikacjach. Na nieszczęście wszystkich fanów okienek, raczej nie świadczy to o planowaniu jakiejś nowej platformy; na pewno nie w najbliższym czasie.

Niepewna przyszłość sklepiku

Niepocieszeni będą także ci, którzy planują używać smartfonu z Windowsem pomimo braku aktualizacji. Niepewna jest przyszłość sklepiku, o którym Microsoft wypowiada się niezwykle enigmatycznie: „być może pozostanie aktywny po zakończeniu wsparcia”.

Jednak znamienne jest to, że przedsiębiorstwo sugeruje zwrot urządzeń z Windowsem 10 Mobile wszystkim, którzy zakupili je w ciągu ostatnich dni. To jasno wyraża podejście.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)