Windows 10 Mobile naprawdę umarł. Microsoft zachęca do przesiadki na Androida lub iOS

Windows 10 Mobile naprawdę umarł. Microsoft zachęca do przesiadki na Androida lub iOS
Piotr Urbaniak

19.01.2019 15:17, aktual.: 19.01.2019 18:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft na dobre kończy z Windowsem 10 Mobile. Taką informację podaje serwis *Softpedia, którego redaktorom udało się dokopać do FAQ producenta, opisującego cykl uśmiercenia* platformy.

Jak czytamy w informatorze, ostatnie aktualizacje Windows 10 Mobile otrzyma w grudniu br. Po tym terminie system oczywiście nie przestanie działać, ale nie pojawią się już do niego żadne łatki, włącznie z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa. (Przy czym ten termin był znany na Microsoft Lifecycle już od około 1,5 roku, aczkolwiek harmonogram w pewnym momencie zniknął).

Idąc dalej, w marcu 2020 r. zostanie wyłączona możliwość tworzenia backupów urządzeń. Z tym że przez kolejnych 12 miesięcy dostępne będą jeszcze wybrane funkcje chmury, takie jak wgrywanie zdjęć czy odtwarzanie istniejącej kopii. Wreszcie, nastąpi całkowite zamknięcie wszystkich usług chmury, skojarzonych z mobilnym Windowsem.

„Przejdźcie na Androida lub iOS”

Jakie rozwiązanie przygotowano dla wciąż aktywnych użytkowników? Cóż, sugeruje się przesiadkę na rozwiązania konkurencji. – Zalecamy przejście na obsługiwane urządzenie z systemem Android lub iOS. (...) Nasze aplikacje są dostępne na tych platformach i urządzeniach – napisano.

Wniosek wydaje się oczywisty: firma z Redmond, przynajmniej na jakiś czas, odpuszcza rynek smartfonowych systemów i samych urządzeń, skupiając się wyłącznie na aplikacjach. Na nieszczęście wszystkich fanów okienek, raczej nie świadczy to o planowaniu jakiejś nowej platformy; na pewno nie w najbliższym czasie.

Niepewna przyszłość sklepiku

Niepocieszeni będą także ci, którzy planują używać smartfonu z Windowsem pomimo braku aktualizacji. Niepewna jest przyszłość sklepiku, o którym Microsoft wypowiada się niezwykle enigmatycznie: „być może pozostanie aktywny po zakończeniu wsparcia”.

Jednak znamienne jest to, że przedsiębiorstwo sugeruje zwrot urządzeń z Windowsem 10 Mobile wszystkim, którzy zakupili je w ciągu ostatnich dni. To jasno wyraża podejście.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)