Windows 10 może być mroczniejszy – i to bez dodatkowych programów

Windows 10 może być mroczniejszy – i to bez dodatkowych programów
06.12.2016 19:12
Windows 10 może być mroczniejszy – i to bez dodatkowych programów

Od wydania Windowsa 7 nie zmieniło się zbyt wiele w kwestii możliwości personalizacji wyglądu systemu. Domyślne tematy, nazywane przez Microsoft kompozycjami wnoszą tylko małe zmiany, zawierają tapetę, schemat kolorów czy dźwięki systemowe. Jeśli chcemy wprowadzić większe zmiany, to pozostają programy firm trzecich modyfikujące system lub poszukanie niezależnych kompozycji. Ostatnio w tej kategorii wyróżniła się korzystnie kompozycja Dark High Contrast Theme For Windows 10, co ciekawe oparta o jeden z domyślnych schematów systemu.

Opcje personalizacji oddawane użytkownikom Windows są bardzo skromne. Obecnie możemy wybrać tapetę, kolor wiodący obejmujący kolor paska zadań, menu Start i paska tytułu, a także ustawić grafikę na ekranie blokady. W Windows 10 dochodzi jeszcze możliwość wyboru schematu, który będzie dostosowany w aplikacjach uniwersalnych, ale do wyboru mamy tylko dwa style – ciemny i jasny. Mogłoby się wydawać, że to nie wystarczy by zauważalnie odmienić Windows 10, ale korzystając z odpowiednio spersonalizowanej kompozycji, można sprawić by system zaczął wyglądać mrocznie.

350191947803289537

Co prawda, istnieje opcja ustawienia koloru czarnego w całym systemie – Czerń o dużym kontraście, ale całość na domyślnych ustawieniach wygląda bardzo przeciętnie, by nie powiedzieć, że po prostu wstrętnie. Warto więc sięgnąć po specjalnie przygotowaną kompozycję, którą znajdziecie na DeviantArt. Autorowi udało się stworzyć czarny motyw Windowsa 10, który względem domyślnego czarnego kontrastu, wygląda naprawdę atrakcyjnie. Kolory zostały zmienione, w oczy nie rzucają się jaskrawe, nie pasujące barwy, a dobrze wkomponowane w całość, odcienie szarego.

C:\Windows\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl,Advanced,@advanced

Jeśli chcecie wprowadzić zmiany w Dark High Contrast Theme For Windows 10, to najszybciej do wszystkich ustawień przedostaniecie się, wklejając powyższą linijkę w pasek adresu Eksploratora plików. Warto zauważyć, że nie korzystamy z żadnych programów firm trzecich, które wymuszając na systemie nowe kompozycje, często wprowadzają zmiany negatywnie wpływająca na stabilność. Natomiast tutaj mamy tylko atrakcyjnie przygotowaną kompozycję, opartą na domyślnym dużym kontraście.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)