Windows 10: nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z połączeniami VPN

Windows 10 dostał nową opcjonalną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 dostał nową opcjonalną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

31.03.2020 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 dostał aktualizację KB4554364, która rozwiązuje problemy z połączeniami VPN. To łatka wydana poza standardowym harmonogramem, która z pewnością ucieszy wielu użytkowników pracujących zdalnie, a przez to łączących się z wewnętrznymi sieciami w firmach.

Aktualizacja dotyczy Windowsa 10 1903 oraz 1909, czyli w praktyce dwóch najpopularniejszych obecnie wydań. Dla starszych wydań przewidziano pakiety o innych numerach. Opisywana aktualizacja jest opcjonalna, ale z pewnością wielu użytkowników będzie zainteresowanych jej instalacją.

Łatka naprawia bowiem błąd związany z obsługą proxy i sieci VPN, w wyniku pojawiały się problemy z połączeniem internetowym, a niektóre aplikacje nie potrafiły nawiązać poprawnie połączenia. KB4554364 to aktualizacja szczególnie ważna w dobie zagrożenia koronawirusem i znacznego wzrostu znaczenia pracy zdalnej, co można obserwować na przykładzie zainteresowania użytkowników komunikatorem Microsoft Teams.

Windows 10 wkrótce bez opcjonalnych aktualizacji

Łatka rozwiązująca problemy z VPN-em jest najpewniej jedną z ostatnich opcjonalnych aktualizacji Windows 10 w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Z powodu zagrożenia koronawirusem, Microsoft zapowiedział wycofanie się z wydawania opcjonalnych aktualizacji począwszy od maja bieżącego roku. Celem jest zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia systemu, a tym samym stworzenia nowych kłopotów użytkownikom.

Od maja istotne łatki będą więc wydawane tylko zgodnie z harmonogramem. Aktualizacje bezpieczeństwa będą się zatem pojawiać jedynie w ramach Patch Tuesday, czyli w drugi wtorek każdego miesiąca. Nie tylko Microsoft skupia się teraz jedynie na aktualizowaniu swoich produktów pod kątem bezpieczeństwa. Podobne podejście wcześniej wprowadził Google w kontekście Chrome'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)