Windows 10: nowe ikony i zmiany w eksploratorze. Nie tylko ładniejszy, ale i spójniejszy wygląd

Windows 10: nowe ikony i zmiany w eksploratorze. Nie tylko ładniejszy, ale i spójniejszy wygląd

fot. Bubble Pop/Unsplash
fot. Bubble Pop/Unsplash
24.03.2021 22:23

Microsoft postanowił zmodernizować wygląd Windows 10. System ma otrzymać zestaw całkowicie nowych ikon. Będą one widoczne w eksploratorze plików oraz na pulpicie.

Testerzy Windows 10 otrzymali już wersję systemu operacyjnego z nowymi ikonami. Są one zawarte w Windows 10 w wersji 21343 dla członków programu Insider w kanale Dev.

Pomimo, że to stosunkowo nieduża zmiana - znacząco jednak wpływa na wygląd systemu. Foldery z dokumentami i różnego typu plikami, jak również ikony urządzeń czy też partycji dysków mają zupełne inne wzornictwo.

fot. Microsoft
fot. Microsoft

Amanda Langowski, szefowa programu Microsoft Windows Insider tłumaczy, że te wizualne poprawki, jak również zmiana ułożenia ikon i ich rozmiary mają pomóc osiągnąć większą spójność dla środowisk w Windowsie, które pokazują użytkownikom pliki Microsoft ośmielił się nawet tknąć Kosz, choć w przeszłości zmiany tej ikonki nie były zbyt ciepło odbierane.

Oprócz zmian wizualnych w ikonach, eksplorator plików odznacza się teraz większymi odstępami, a także tryb kompaktowy.

fot. Microsoft
fot. Microsoft

[join]Aktualizacja ikon i eksploratora plików to jedynie wierzchołek góry lodowej. W najbliższym czasie Microsoft planuje gruntowną przebudowę systemu pod kątem wizualnym - ma ona kryptonim Sun Valley i najprawdopodobniej firma wyjawi więcej na jej temat w trakcie nadchodzących wydarzeń poświęconych nowościom w Windowsie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)