Windows 10 po kryjomu zainstalował aplikację? To tylko dodatek do Zdjęć

Windows 10 po kryjomu zainstalował aplikację? To tylko dodatek do Zdjęć

Windows 10 po kryjomu zainstalował aplikację? To tylko dodatek do Zdjęć
13.10.2017 13:22

Microsoft ponownie popełnił błąd. Bez wyraźniej zgody użytkowników Windowsa 10, zainstalował w ich systemie aplikację Photos Add-on. Wywołało to falę krytyki w komentarzach w Windows Store. Tak naprawdę mogło obyć się bez kolejnych teorii mówiących, że to Microsoft, a nie użytkownik jest administratorem komputera z Windows 10 – wystarczyłby krótki opis wyjaśniający, czym jest Photos Add-on.

Jak informuje serwis ZDNet, użytkownicy Windowsa 10 zauważyli, że bez ich zgody, w systemie została zainstalowana nowa aplikacja – Photos Add-on. Nie instalowali oni jej, nawet nie zostali poinformowani, że została dodana do systemu. Wyglądało to jakby Microsoft sam zainstalował nową aplikację w systemie, a to przełożyło się na powrót opinii, że firma z Redmond może dowolnie zarządzać listą aplikacji w Windows 10, a użytkownik ma niewiele do powiedzenia.

Obraz

Negatywny odbiór Photos Add-on wyraźnie widać po ocenie i komentarzach w Windows Store. Użytkownicy wystawili niskie oceny (średnia wynosi 2/5), a w komentarzach piszą, że aplikacja została zainstalowana „siłowo” przez Microsoft, bez wcześniejszej prośby o wyrażenie zgody. Czym więc jest tajemniczy dodatek? Okazuje się, że mamy do czynienia z rozszerzeniem do systemowej aplikacji Zdjęcia. Dodatek nazywa się Photos.DLC.Main.

Dodatek jest publicznym udostępnieniem funkcji, która została przedstawiona przez Microsoft w kwietniu 2016 roku. W sklepie Windows Store miały bowiem pojawić się rozszerzenia do aplikacji, które podniosą ich funkcjonalność i które będziemy mogli pobrać. Nowe DLC do aplikacji Zdjęcia jest częścią nowych zmian, które umożliwiają korzystanie z efektów 3D, filtrów czy stylów tekstów podczas tworzenia projektów wideo.

Obraz

Mamy do czynienia z rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji Zdjęcia, o której Microsoft wspominał przy okazji omawiania nowości w aktualizacji Fall Creators Update. Nie została więc zainstalowana nowa aplikacja bez zgody użytkowników. Wystarczyłoby dodać wyraźną informację, że Photos Add-on jest rozszerzeniem aplikacji Zdjęcia, które wprowadza wcześniej zapowiadaną funkcjonalność. Wówczas obyłoby się bez fali negatywnych komentarzy i kolejnych teorii.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)