Windows 10 pozwala włączyć nowe Menu Start. Oto, jak tego dokonać

fot. Kleineganz/Pixabay
fot. Kleineganz/Pixabay

04.08.2020 17:00, aktual.: 04.08.2020 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Menu Start było jednym z dość mocno krytykowanych aspektów Windows 10 przez kilka ostatnich lat. Microsoft wreszcie udoskonalił ten element systemu operacyjnego. Nowa zmiana niewątpliwie sprawi, że wreszcie jego wygląd będzie bardziej ujednolicony.

Najnowsze zmiany menu Start w Windows 10 to wprowadzenie półprzezroczystych ikonek programów dla każdej aplikacji, które wkomponowują się w wybrany przez nas kolorowy akcent całego systemu.

Od teraz Windows 10 ujednolici nam zawartość całego menu Start, respektując w pełni tryb jasny lub ciemny, zamiast obecnego miszmaszu estetycznego.

fot. Jakub Krawczyński
fot. Jakub Krawczyński

Dzięki temu Microsoft rozwiąże jedną z największych bolączek swojego systemu - czyli brak stałości w wyglądzie poszczególnych jego elementów.

Jak wprowadzić zmiany menu Start już teraz?

Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy Microsoft wprowadzi oficjalnie nowy wygląd menu Start dla każdego użytkownika. Funkcja, o której mowa w artykule jest dopiero testowana. Całe szczęście nie trzeba być członkiem programu testowego, aby z niej skorzystać.

fot. Softpedia
fot. Softpedia

Wyjścia są dwa. Jedno jest dla cierpliwych - wymaga poczekania do 11 sierpnia i "łatkowego wtorku", który wtedy wprowadzi zbiorczą aktualizację Windows 10 KB4568831 (można ją pobrać już teraz, ale w tym momencie jest ona jedynie opcjonalna).

Drugie natomiast wymaga własnej inicjatywy. Musimy upewnić się, że mamy Windows 10 w wersji 2004 19041, następnie musimy wymusić ręczną aktualizację zbiorczą KB4568831. W obydwu przypadkach (czy poczekamy na KB4568831, czy wymusimy je teraz) kolejnym krokiem jest własna ingerencja w system.

Potrzebujemy więc stworzyć plik tekstowy (.txt) i wpisać w nim następującą zawartość:

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\0\2093230218]"EnabledState"=dword:00000002"EnabledStateOptions"=dword:00000000

Następnie zapisujemy ten plik z rozszerzeniem .reg - czyli plikiem wykonawczym rejestru. Teraz wystarczy dwukrotnie kliknąć na niego i dokonać niezbędnych zmian. Pozostaje jedynie zrestartować komputer i nowy wygląd Start już u nas zagości.

fot. Softpedia
fot. Softpedia

Jeśli chcemy skorzystać z kolorystycznych akcentów, wystarczy przejść do sekcji Ustawienia -> Personalizacja -> Kolory i tam znajdziemy kolory, którymi przyozdobimy wiodący motyw naszego systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)