Windows 10 przyspiesza. Nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z procesorem

Windows 10 przyspiesza. Nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z procesorem11.09.2019 12:07
Microsoft udostępnił ważną aktualizację Windows 10
Microsoft udostępnił ważną aktualizację Windows 10

Windows 10 otrzymuje kolejną aktualizację. Pakiet łatek KB4515384 to przede wszystkim comiesięczny zestaw poprawek bezpieczeństwa, jednak przy okazji Microsoft udostępnił ważną aktualizację związaną z wydajnością.

Po instalacji KB4515384, użytkownicy Windows 10 1903 nie powinni już bowiem doświadczać problemu z nieuzasadnionym obciążeniem procesora. Warto przypomnieć, że w wyniku usterki i niepoprawnego działania SearchUI.exe, procesor komputera mógł zostać nienaturalnie obciążony, co można było odczuć jako spadek wydajności systemu. Przy okazji wyszukiwarka na pasku zadań nie była w stanie dostarczyć odpowiednich wyników.

Windows Update – to tutaj można sprawdzić dostępność aktualizacji Windows 10.
Windows Update – to tutaj można sprawdzić dostępność aktualizacji Windows 10.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, iż poprawka opisywanego błędu pojawi się wraz z wrześniowymi aktualizacjami bezpieczeństwa. Wcześniej Microsoft nie podawał konkretnej daty, kiedy łatka zostanie wydana – mówiło się jedynie o "połowie września".

Aktualizacje bezpieczeństwa Windows 10

Pakiet KB4515384 jest jednak głównie zestawem łatek bezpieczeństwa. Microsoft jak zwykle zaktualizował pod tym kątem szereg systemowych aplikacji i usług, w tym przeglądarki Edge i Internet Explorer oraz elementy systemowe, takie jak system plików, jądro, wirtualizację i uwierzytelnianie.

Szczegółową listę wszystkich poprawek można znaleźć na stronie Security Update Guide, skąd poszczególne łatki można także ręcznie pobrać.

Użytkownicy Windows 10, którzy nie zainstalowali jeszcze majowej aktualizacji systemu, mogą skorzystać z naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak można to zrobić na kilka sposobów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)