Windows 10 przyspiesza. Nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z procesorem

Windows 10 przyspiesza. Nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z procesorem

Microsoft udostępnił ważną aktualizację Windows 10
Microsoft udostępnił ważną aktualizację Windows 10
Oskar Ziomek
11.09.2019 12:07, aktualizacja: 12.09.2019 15:30

Windows 10 otrzymuje kolejną aktualizację. Pakiet łatek KB4515384 to przede wszystkim comiesięczny zestaw poprawek bezpieczeństwa, jednak przy okazji Microsoft udostępnił ważną aktualizację związaną z wydajnością.

Po instalacji KB4515384, użytkownicy Windows 10 1903 nie powinni już bowiem doświadczać problemu z nieuzasadnionym obciążeniem procesora. Warto przypomnieć, że w wyniku usterki i niepoprawnego działania SearchUI.exe, procesor komputera mógł zostać nienaturalnie obciążony, co można było odczuć jako spadek wydajności systemu. Przy okazji wyszukiwarka na pasku zadań nie była w stanie dostarczyć odpowiednich wyników.

Windows Update – to tutaj można sprawdzić dostępność aktualizacji Windows 10.
Windows Update – to tutaj można sprawdzić dostępność aktualizacji Windows 10.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, iż poprawka opisywanego błędu pojawi się wraz z wrześniowymi aktualizacjami bezpieczeństwa. Wcześniej Microsoft nie podawał konkretnej daty, kiedy łatka zostanie wydana – mówiło się jedynie o "połowie września".

Aktualizacje bezpieczeństwa Windows 10

Pakiet KB4515384 jest jednak głównie zestawem łatek bezpieczeństwa. Microsoft jak zwykle zaktualizował pod tym kątem szereg systemowych aplikacji i usług, w tym przeglądarki Edge i Internet Explorer oraz elementy systemowe, takie jak system plików, jądro, wirtualizację i uwierzytelnianie.

Szczegółową listę wszystkich poprawek można znaleźć na stronie Security Update Guide, skąd poszczególne łatki można także ręcznie pobrać.

Użytkownicy Windows 10, którzy nie zainstalowali jeszcze majowej aktualizacji systemu, mogą skorzystać z naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak można to zrobić na kilka sposobów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)