Windows 10 wyłącza się zbyt wolno? Przyczyną problem z USB‑C

Problem w Windows 10 może skutkować wolniejszym niż zwykle wyłączaniem komputera
Problem w Windows 10 może skutkować wolniejszym niż zwykle wyłączaniem komputera
Oskar Ziomek

25.06.2019 23:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy użytkownicy Windows 10 zwracają uwagę na zaskakująco długi czas wyłączania systemu. Okazuje się, że przyczyną może być kłopotliwa obsługa połączeń USB-C, na co zwraca uwagę serwis Bleeping Computer. Błąd powoduje, że urządzenie bez wyraźnej przyczyny wyłącza się zdecydowanie dłużej niż zwykle.

Usterka jest znana i dotyczy systemu w wersji 1809, czyli październikowej aktualizacji Windows 10. Problematyczny okazuje się interfejs USB Type-C Connector System Software, w skrócie określany jako UCSI, który jest odpowiedzialny za obsługę gniazd USB-C.

Problem z długim wyłączaniem komputera został opisany na łamach storny pomocy technicznej Microsoftu.
Problem z długim wyłączaniem komputera został opisany na łamach storny pomocy technicznej Microsoftu.

W wyniku błędu, jeśli podczas wyłączania systemu użytkownik podłączy lub odłączy od komputera jakieś urządzenie z USB-C, cały proces zostanie wydłużony o dodatkową minutę. Przy dzisiejszej optymalizacji systemu i szybkich dyskach może to doskwierać i z pewnością jest zauważalne.

Warto dodać, że wydłużenie czasu wyłączania komputera to jedyna konsekwencja opisywanego błędu. Podłączane urządzenie USB-C nie jest zagrożone, podobnie jak dalsze działanie komputera i komunikacja obydwu urządzeń w przyszłości.

Choć problem jest znany Microsoftowi od jakiegoś czasu, póki co jedynym proponowanym rozwiązaniem jest instalacja majowej aktualizacji Windows 10, w której usterka została już rozwiązana.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)