Windows 10 wyłącza się zbyt wolno? Przyczyną problem z USB-C

Windows 10 wyłącza się zbyt wolno? Przyczyną problem z USB‑C

Problem w Windows 10 może skutkować wolniejszym niż zwykle wyłączaniem komputera
Problem w Windows 10 może skutkować wolniejszym niż zwykle wyłączaniem komputera
Oskar Ziomek
25.06.2019 23:35

Niektórzy użytkownicy Windows 10 zwracają uwagę na zaskakująco długi czas wyłączania systemu. Okazuje się, że przyczyną może być kłopotliwa obsługa połączeń USB-C, na co zwraca uwagę serwis Bleeping Computer. Błąd powoduje, że urządzenie bez wyraźnej przyczyny wyłącza się zdecydowanie dłużej niż zwykle.

Usterka jest znana i dotyczy systemu w wersji 1809, czyli październikowej aktualizacji Windows 10. Problematyczny okazuje się interfejs USB Type-C Connector System Software, w skrócie określany jako UCSI, który jest odpowiedzialny za obsługę gniazd USB-C.

Problem z długim wyłączaniem komputera został opisany na łamach storny pomocy technicznej Microsoftu.
Problem z długim wyłączaniem komputera został opisany na łamach storny pomocy technicznej Microsoftu.

W wyniku błędu, jeśli podczas wyłączania systemu użytkownik podłączy lub odłączy od komputera jakieś urządzenie z USB-C, cały proces zostanie wydłużony o dodatkową minutę. Przy dzisiejszej optymalizacji systemu i szybkich dyskach może to doskwierać i z pewnością jest zauważalne.

Warto dodać, że wydłużenie czasu wyłączania komputera to jedyna konsekwencja opisywanego błędu. Podłączane urządzenie USB-C nie jest zagrożone, podobnie jak dalsze działanie komputera i komunikacja obydwu urządzeń w przyszłości.

Choć problem jest znany Microsoftowi od jakiegoś czasu, póki co jedynym proponowanym rozwiązaniem jest instalacja majowej aktualizacji Windows 10, w której usterka została już rozwiązana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)