Windows 10 z nową wyszukiwarką inspirowaną Spotlight z macOS-a

Windows 10 z nową wyszukiwarką inspirowaną Spotlight z macOS-a
21.11.2017 14:28
Windows 10 z nową wyszukiwarką inspirowaną Spotlight z macOS-a

Kolejna duża aktualizacja Windowsa 10 (Redstone 4) może przynieść nową wersję systemowej wyszukiwarki, która stanie się bardziej podobna do wyszukiwarki w macOS. Wyniki wyszukiwania przedstawiane będą w nowym oknie, a obok danych lokalnych, pojawia się wyniki pochodzące z internetowej wyszukiwarki Bing.

źródło: aggiornamentilumia.it
źródło: aggiornamentilumia.it

Obecna wyszukiwarka w Windows 10 wyświetla się w interfejsie przypominającym menu Start. Po kliknięciu na ikonkę lupy znajdującą się tuż przy przycisku menu Start lub wciśnięciu kombinacji Windows+S, uruchamiana jest wyszukiwarka, którą możemy aktywować także z poziomu menu Start – wystarczy zacząć wprowadzać tekst frazy, która ma być odnaleziona.

Jak informuje włoski blog Aggiornamenti Lumia, w ostatniej testowej kompilacji Windows 10 (17040) można uruchomić nowy interfejs wyszukiwarki. Dostała ona własne okno, w którym na samej górze znalazł się pasek do wprowadzenia szukanego hasła, a poniżej przedstawiane są wyniki wyszukiwania.

Anteprima di Cortana 2.0 in arrivo con Windows 10 Redstone 4

Wyniki zostały podzielone na dwie główne sekcje – pierwsza pokazuje dane lokalne, w tym dokumenty i informacje pochodzące z aplikacji (np. wyniki wyszukiwania w Microsoft Store), druga to wyniki podchodzące z internetowej wyszukiwarki Microsoftu. Dodatkowo dostępna jest opcja pokazania wszystkich wyników, wyników wyszukiwania w Internecie, Dokumentów oraz można zdecydować o stosowanych filtrach (np. tylko aplikacje, tylko foldery, tylko ustawienia Windows).

Nowa wyszukiwarka wygląda podobnie do wbudowanej w macOS funkcji Spotlight. W obecnej wersji dostarczane wyniki nie różnią się od tych pochodzących z aktualnie używanej wyszukiwarki w Windows 10. Możliwe jednak, że Microsoft oprócz „wyciągnięcia” wyszukiwarki do dedykowanego okna, zdecyduje się także na wprowadzenie usprawnień pod maską.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)