Windows 10 z nową wyszukiwarką inspirowaną Spotlight z macOS-a

Windows 10 z nową wyszukiwarką inspirowaną Spotlight z macOS-a

Windows 10 z nową wyszukiwarką inspirowaną Spotlight z macOS-a
21.11.2017 14:28

Kolejna duża aktualizacja Windowsa 10 (Redstone 4) może przynieść nową wersję systemowej wyszukiwarki, która stanie się bardziej podobna do wyszukiwarki w macOS. Wyniki wyszukiwania przedstawiane będą w nowym oknie, a obok danych lokalnych, pojawia się wyniki pochodzące z internetowej wyszukiwarki Bing.

źródło: aggiornamentilumia.it
źródło: aggiornamentilumia.it

Obecna wyszukiwarka w Windows 10 wyświetla się w interfejsie przypominającym menu Start. Po kliknięciu na ikonkę lupy znajdującą się tuż przy przycisku menu Start lub wciśnięciu kombinacji Windows+S, uruchamiana jest wyszukiwarka, którą możemy aktywować także z poziomu menu Start – wystarczy zacząć wprowadzać tekst frazy, która ma być odnaleziona.

Jak informuje włoski blog Aggiornamenti Lumia, w ostatniej testowej kompilacji Windows 10 (17040) można uruchomić nowy interfejs wyszukiwarki. Dostała ona własne okno, w którym na samej górze znalazł się pasek do wprowadzenia szukanego hasła, a poniżej przedstawiane są wyniki wyszukiwania.

Anteprima di Cortana 2.0 in arrivo con Windows 10 Redstone 4

Wyniki zostały podzielone na dwie główne sekcje – pierwsza pokazuje dane lokalne, w tym dokumenty i informacje pochodzące z aplikacji (np. wyniki wyszukiwania w Microsoft Store), druga to wyniki podchodzące z internetowej wyszukiwarki Microsoftu. Dodatkowo dostępna jest opcja pokazania wszystkich wyników, wyników wyszukiwania w Internecie, Dokumentów oraz można zdecydować o stosowanych filtrach (np. tylko aplikacje, tylko foldery, tylko ustawienia Windows).

Nowa wyszukiwarka wygląda podobnie do wbudowanej w macOS funkcji Spotlight. W obecnej wersji dostarczane wyniki nie różnią się od tych pochodzących z aktualnie używanej wyszukiwarki w Windows 10. Możliwe jednak, że Microsoft oprócz „wyciągnięcia” wyszukiwarki do dedykowanego okna, zdecyduje się także na wprowadzenie usprawnień pod maską.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)