Windows 10 z szybkim parowaniem Bluetooth – już teraz dla insiderów

Windows 10 z szybkim parowaniem Bluetooth – już teraz dla insiderów
Oskar Ziomek

23.11.2017 16:17, aktual.: 23.11.2017 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Windowsa 10 trafi najpewniej wkrótce funkcja, dzięki której parowanie komputera z różnymi urządzeniami przez Bluetooth będzie przebiegać szybciej niż dotąd. Póki co nowe ustawienia i funkcjonalność już teraz trafiają do użytkowników w ramach programu Insider – o zmianach w najnowszym buildzie (17046) informowaliśmy dziś wcześniej w odrębnej publikacji.

Szybkie parowanie będzie najpewniej polegać na wyeliminowaniu konieczności aktywacji trybu parowania w przenośnym urządzeniu. Teoria zakłada, że gdy tylko w najbliższym otoczeniu komputera z Windowsem znajdą się bezprzewodowe sprzęty, zostaną one rozpoznane, a na ekranie pojawi się propozycja szybkiego sparowania, co z pewnością będzie szybsze, niż w przypadku ręcznej aktywacji odpowiednich trybów.

Ustawienia szybkiego parowania, źródło: thurrott.com
Ustawienia szybkiego parowania, źródło: thurrott.com

Jak zauważa serwis Thurrott, całość może działać analogicznie do znanych już podobnych rozwiązań ze świata mobilnego, ale na razie nie ma na to oficjalnego potwierdzenia. Ponieważ funkcjonalność już teraz trafia do testowego wydania Windowsa 10, wszystko wskazuje na to, że w stabilnej wersji zobaczymy ją w przyszłym roku wraz z kolejną dużą aktualizacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)