Windows 11: Eksplorator plików może zyskać przełomową opcję

Karty w Eksploratorze plików w Windows 11 22H2
Karty w Eksploratorze plików w Windows 11 22H2
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

10.06.2024 12:30, aktual.: 14.06.2024 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eksplorator plików w Windows 11 może już niebawem zyskać nowość, dzięki której integracja komputera z podłączonym telefonem z Androidem będzie jeszcze głębsza. System ma bowiem pozwolić przeglądać pliki z telefonu na ekranie komputera - w taki sam sposób, jak dokumenty z dysków twardych.

Na tę chwilę nowa opcja Eksploratora plików nie jest jeszcze dostępna i pozostaje na wczesnym etapie rozwoju. Zmiana związana jest z rozwojem narzędzia Łącze z telefonem, które testowano ostatnio w ramach aktualizacji KB5034855 w programie Insider - informuje serwis Neowin. W przyszłości w ustawieniach Windowsa 11 ma się w efekcie pojawić przełącznik, który pozwoli zażądać dostępu do pamięci podłączonego telefonu z Androidem, aby wyświetlać jego pliki w Eksploratorze w systemie.

Jeśli w praktyce rozwiązanie to będzie działać sprawnie i szybko przesyłać pliki na ekran komputera, możemy mieć do czynienia z jedną z lepszych zmian w Eksploratorze plików Windowsa 11. Bez wątpienia znacznie ułatwi to zarządzanie choćby puchnącą kolekcją zdjęć i filmów w większości telefonów, których archiwizacja na komputerze może być dla wielu osób niewygodna i czasochłonna. Możliwość przeglądania zawartości pamięci telefonu w Eksploratorze bez konieczności podłączania urządzenia przez USB może ten proces znacznie ułatwić, a w konsekwencji upowszechnić regularne backupy.

Przeglądanie pamięci z telefonu na ekranie komputera w Eksploratorze plików nie jest jedyną nowością związaną z narzędziem Łącze z telefonem. Niedawno pojawiła się tu także możliwość wykorzystania aparatu ze smartfonu jako kamery internetowej. Szkoda, że taka nowość trafiła do Windowsa tak późno względem boomu na pracę zdalną w związku z pandemią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie zmienia to jednak faktu, że taka możliwość może pozwolić wielu osobom szybko i bez dodatkowych kosztów poprawić jakość wideorozmów przy komputerze - aparaty telefonów to najczęściej dalece lepsze urządzenia od najtańszych kamerek internetowych.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)