Windows 11 z "kompaktowym menu" - ten koncept może się podobać

Windows 11 z "kompaktowym menu" - ten koncept może się podobać

Koncept menu Windowsa 11 z reddita
Koncept menu Windowsa 11 z reddita
Źródło zdjęć: © dobreprogramy, reddit
Oskar Ziomek
15.01.2023 13:51, aktualizacja: 15.01.2023 14:46

Windows 11 nie każdemu przypadł do gustu, a jedną z kontrowersyjnych zmian jest przeprojektowane menu Start. Próżno szukać tu wyraźnych analogii wizualnych do tego znanego z Windowsa 10, nie wspominając już o poprzednich systemach, i nie każdy jest z tego zadowolony.

Jak zwraca uwagę Softpedia, na reddicie regularnie można trafić na ciekawe koncepty graficzne, za pomocą których użytkownicy Windowsa pokazują, jak można stworzyć menu Start nieco lepiej, niż zrobił to Microsoft. Jednym z przykładów jest świeże dzieło użytkownika Designer_Koala_1087, który zaproponował "kompaktowe menu Start" w obydwu wariantach motywów znanych z Windowsa 11.

Windows 11 z menu takim, jak na przytaczanym projekcie, zdecydowanie bardziej przypominałby swoich poprzedników. Co więcej, w pewnych przypadkach takie menu mogłoby okazać się dużo sensowniejsze. Kiedy w Windows 11 wyłączy się proponowane aplikacje i pliki, obszar zajmowany przez menu Start wydaje się nienaturalnie duży i "pusty". Proponowany koncept graficzny zdecydowanie bardziej pasowałby wówczas do systemu.

Koncept graficzny "kompaktowego menu" Windowsa 11
Koncept graficzny "kompaktowego menu" Windowsa 11© reddit | Designer_Koala_1087

Z drugiej strony tak minimalistyczne menu Start w Windows 11 sprawdziłoby się zapewne głównie w przypadku wyrównania ikon paska zadań do lewej strony. W domyślnym układzie, kiedy menu Start pojawia się na środku ekranu, takie menu mogłoby wyglądać na nienaturalnie małe. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii o wyglądzie menu Start Windowsa 11 i możliwych alternatywach z konceptów graficznych. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (213)