Windows 11 zyska szybsze menu kontekstowe. To wciąż bolączka

Windows 11 zyska szybsze menu kontekstowe. To wciąż bolączka14.03.2022 14:09
Urządzenia z Windows 11
Urządzenia z Windows 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Windows 11 ma kilka wad, a jedną z nich jest powolnie działające menu kontekstowe. Wkrótce ma się to jednak zmienić, Microsoft wciąż pracuje nad ulepszeniami w tym zakresie, czego potwierdzeniem są najnowsze kompilacje systemu w programie Insider dla testerów.

Serwis Windows Latest zwraca uwagę na zmiany w testowym Windows 11 dotyczące menu kontekstowego. Microsoft chwali się, że w kompilacji 22572 poprawiono jego responsywność, co jest problemem od premiery systemu. Wcześniej problem był już naprawiany łatką, ale do dzisiaj menu kontekstowe Eksploratora nie działa bezzwłocznie. W niektórych przypadkach na jego pojawienie się trzeba zaczekać nawet 2 sekundy.

Cała nadzieja jest zatem w aktualizacji Sun Valley 2, która przygotowywana jest na lato. Niedawno potwierdzono, że nowa wersja "okienek" będzie po prostu Windowsem 11 22H2, jak zresztą od początku się spodziewano. Większość zmian będzie czysto wizualna, ale poprawki w zakresie menu kontekstowego nie są niemożliwe, szczególnie że już teraz są sprawdzane w programie Insider.

W kontekście nowości funkcjonalnych wypada jednak przypomnieć, że niedawno Microsoft wyraźnie przypomniał, jaki jest cel programu Insider. Chodzi o testy, których wyniki mogą być różne. Na podobnej zasadzie w niestabilnym wydaniu Windowsa 11 pojawiły się niedawno karty w Eksploratorze przypominające wcześniejsze Sets sprzed lat. Choć realizacja jest inna, warto pamiętać, że pierwotny pomysł nie został zrealizowany i nowość ostatecznie nie trafiła do stabilnej wersji Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)