Windows 16251 i 15235: synchronizacja z Androidem i nowość w Continuum!

Windows 16251 i 15235: synchronizacja z Androidem i nowość w Continuum!

26.07.2017 20:16, aktual.: 26.07.2017 20:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera Fall Creators Update już za kilka tygodni, co mogłoby studzić oczekiwania wobec nowości w kolejnych kompilacjach insiderskich. Nic bardziej mylnego – mimo że Microsoft udostępnił możliwość przełączenia się na gałąź, gdzie otrzymywać można nowości z Redstone 4, właśnie zostały wydane kompilacje 16251 dla PC i 15235 dla mobilnego Windowsa.

Obraz

W pecetowym Windowsie, a zatem w kompilacji 16251, pojawiła się w ustawieniach sekcja Phone. Pozwala ona na częściową synchronizację danych pomiędzy pulpitem z Windowsem a urządzeniami mobilnymi z Androidem i iOS-em. Po dodaniu w Phone urządzenia, wysłany zostanie na nie SMS, który pozwoli na instalację nowej aplikacji.

Umożliwia ona udostępnianie treści z Androida na Windowsa. Na przykład podczas przeglądania stron w Chrome, wystarczy przejść do menu przeglądarki, wybrać Udostępnij, a następnie pacnąć Continue on PC. Wówczas użytkownik musi zdecydować, czy przenieść się na PC od razu, czy też później.

Obraz

W pierwszym przypadku, strona natychmiast otworzy się w Edge’u. W drugim akcja wywoła komunikat w windowsowym centrum powiadomień. Do synchronizacji wykorzystywane jest konto Microsoftu. Na razie obsługiwane są tylko urządzenia z Androidem, na iOS-a będziemy musieli jeszcze zaczekać

Na pecetowym Windowsie pojawiły się także umiarkowanie interesujące dla polskiego użytkownika nowości w Cortanie – możliwe jest zlecenie jej ponownego uruchomienia, wyłączenia lub zablokowania komputera, a także wylogowania się.

Wbrew oczekiwaniom wielu, w końcu odczuwalna zmiana zawitała na mobilną wersję Windowsa. Mowa nie o kosmetycznych poprawkach, lecz o nowych możliwościach kluczowej funkcji – Continuum. Po podłączeniu smartfonu do stacji dokującej, możliwe jest teraz korzystanie z pionowej orientacji ekranu:

  • ...i po.
  • Przed...
[1/2] ...i po.

Mniejszych nowości jest oczywiście więcej, zapoznać się z nimi można na blogu Windowsa. Trzeba przyznać, że udostępnione nowości robią wrażenie i dotyczą aspektów, w których co najmniej do września nie spodziewaliśmy się większych zmian. Kompilacja 16251 trafiła na obie gałęzie rozwojowe Windowsa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)