Windows 7 po aktualizacji: problemy z obsługą sieci i błąd aktywacji systemu

Windows 7 po aktualizacji: problemy z obsługą sieci i błąd aktywacji systemu

Najnowsze aktualizacje nie są przyjazne dla użytkowników Windowsa 7 (depositphotos)
Najnowsze aktualizacje nie są przyjazne dla użytkowników Windowsa 7 (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.01.2019 17:58

Najnowsze wtorkowe aktualizacje bezpieczeństwa, które wydano między innymi dla Windowsa 7, z pewnością zostaną zapamiętane na dłużej. Okazuje się bowiem, że użytkownicy, którzy zdążyli je już zainstalować, doświadczają niemałych problemów, a ich rozwiązanie nie jest zbyt proste. Na liście znanych usterek pojawiły się już kłopoty z działaniem sieci, a także problemy z rozpoznawaniem licencji systemu. O szczegółach informuje między innymi serwis ZDNet.

Opisywane problemy dotyczą paczek KB4480960 oraz KB4480970 i zostały już opisane na łamach oficjalnych stron Microsoftu. Jak się okazuje, po instalacji użytkownicy mogą doświadczyć między innymi problemów z działaniem kontrolerów sieciowych. Co ciekawe, na razie nie wiadomo jakich dokładnie konfiguracji dotyczy ten problem, ale na stronie producenta możemy przeczytać o dostępnym obejściu usterki. Microsoft zaleca w pierwszej kolejności użyć narzędzia devmgmt.msc, aby znaleźć urządzenie w sieci, a następnie (po ręcznym odszukaniu interfejsów sieciowych) zaktualizować ich sterowniki.

Inny kłopot, na który zwracają uwagę użytkownicy Windowsa 7 z najnowszymi łatkami, to problem z aktywacją systemu. W tym przypadku mowa o wyświetlaniu informacji o niepowodzeniu aktywacji i będzie o numerze 0xc004f200. Microsoft informuje, że ten przypadek również jest już analizowany. Na razie nie wiadomo jednak kiedy udostępnione zostaną łatki rozwiązujące opisane usterki.

Windows 7 ma też problemy w parze z Malwarebytes

Warto zwrócić uwagę, że opisane wyżej kłopoty z Windows 7 wynikające z najnowszych aktualizacji nie są jedynymi, z jakimi muszą się zmierzać ostatnio jego użytkownicy. Wcześniej opisywaliśmy inny problem związany z oprogramowaniem zabezpieczającym Malwarebytes, w wyniku którego komputery zawieszają się i rozwiązaniem jest tylko twardy restart.

W tym przypadku winny usterki nie jest system operacyjny, lecz błąd w oprogramowaniu antywirusowym. Nie zmienia to jednak faktu, iż usterka pozostaje nierozwiązana i dotyczy właśnie użytkowników Windowsa 7, utrudniając im korzystanie z komputera na co dzień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)