Windows 8 Developer Preview i zapowiadane nowości z bliska

Windows 8 Developer Preview i zapowiadane nowości z bliska17.09.2011 15:26
Redakcja

Podczas konferencji BUILD firma Microsoft wydała po raz pierwszy publiczną, bardzo wczesną wersję systemu Windows 8 noszącą oznaczenie Developer Preview.

Mimo iż jest to wersja dedykowana w zasadzie programistom tworzącym aplikacje na nowy system, dlaczego by nie spojrzeć na tę wczesną wersję Windows 8 oczami użytkownika i przekonać się, w jakim kierunku zmierza najnowszy system z Redmond? Zachęcamy wszystkich do pobrania i samodzielnego przetestowania Windows 8, ale uprzedzamy, że mogą wystąpić problemy podczas instalacji systemu na maszynach wirtualnych. Postanowiliśmy więc przygotować krótki artykuł poświęcony zarówno udostępnionej wersji Developer Preview, jak i nowościom w Windows 8 ogólnie, by szybko można było się z nimi zapoznać.

Zapraszamy do lektury artykułu Windows 8 Developer Preview - przedsmak nowych Okienek, w którym luźno opisujemy pierwsze wrażenia po pracy z nowym systemem oraz zabawę z zapożyczonym ze smartfonów Windows Phone 7 interfejsem Metro. Czy interfejs ten ma rację bytu na komputerach stacjonarnych bez ekranu dotykowego? Oprócz tego sporządziliśmy listę kilkunastu ciekawych, ale mniej znanych i niewidocznych na pierwszy rzut oka nowości planowanych bądź już istniejących w Windows 8. Całość zilustrowaliśmy zrzutami ekranu z najważniejszych miejsc w nowym systemie. Polecamy!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)