Windows 8 odnosi pierwsze sukcesy

Windows 8 odnosi pierwsze sukcesy

Marcin Paterek
02.03.2012 15:06

Mimo kontrowersji związanych z nowym interfejsem Metro, Microsoft nie narzeka na brak zainteresowania Windowsem 8. W ciągu 24 godzin od udostępnienia, wersja Consumer Preview została pobrana ponad milion razy.

Dla porównania, jej poprzednik — Developer Preview — osiągnął poziom 3 mln pobrań w ciągu 7 tygodni, a Windowsa 7 w ciągu 10 miesięcy przed premierą przetestowało 8 mln użytkowników. Jednak zanim Windows 8 trafi do sklepów, czeka go jeszcze długa droga. Najbliższym wydarzeniem będą targi CeBIT, podczas których Microsoft ma zamiar opowiedzieć nieco o wersji Enterprise skierowanej do najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Kolejnym kamieniem milowym ma być wydanie wersji Release Candidate, a niedługo później — przygotowanie ostatecznej formy, która trafi do sklepów. Gigant z Redmond na razie nie zdradza daty premiery systemu, ale plotka mówi, że stanie się to pod koniec tego roku.

Czego mogą spodziewać się osoby, które skuszą się na nowy system? Przede wszystkim kafelków, które pierwotnie zostały zaprojektowane dla urządzeń dotykowych obsługiwanych przez Windows Phone 7, a teraz trafiły do pecetowego interfejsu Metro. Poza tym Microsoft chwali się przyśpieszonym startem (komputer może być gotowy do pracy w mniej niż 10 sekund), menedżerem aplikacji Windows Store, synchronizacją w chmurze i przeglądarką internetową Internet Explorer 10.

Trudno jednak przewidzieć jak zostanie odebrany Windows 8. Zarówno Tomek, jak i Wojtek zauważyli, że nowy system jest niezbyt intuicyjny i niepotrzebnie utrudnia dostęp do podstawowych opcji zarządzania komputerem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)