Windows Azure dostępny także w Polsce

Windows Azure dostępny także w Polsce

Wojciech Cybulski
13.04.2010 14:16

Windows Azure - platforma obliczeniowa cloud computing firmy Microsoft - będzie wkrótce dostępna w 20 nowych krajach, w tym w Polsce.

Komercyjny start platformy nastąpił w lutym tego roku, kiedy to Microsoft zaczął pobierać opłaty za korzystanie z Azure oraz zaoferował nowe warianty usługi dysponujące potężną mocą obliczeniową i dużą przestrzenią dyskową. W tym tygodniu dostęp do Azure uzyska 20 nowych państw - poza Polską będzie to m.in. Republika Czeska, Luksemburg, Rumunia oraz Grecja. Nietrudno zauważyć, że firmie Microsoft bardzo zależy, by Windows Azure był osiągalny dla jak największej grupy odbiorców - po najbliższym rozszerzeniu dostęp do tej platformy będzie miało łącznie 41 krajów.

Polscy użytkownicy, podobnie jak ci z innych europejskich krajów, będą rozliczani z dostępu do Azure w euro. Reszta nowych państw, takich jak Brazylia, Filipiny, Meksyk, Kolumbia czy Hongkong będzie regulować swoje należności w dolarach amerykańskich. Jedynym wyjątkiem od tej reguły ma być Australia, której obywatele będą mogli płacić za dostęp do Azure w narodowej walucie - dolarach australijskich.

Więcej informacji o dostępności, cenach i szczegółach technicznych Windows Azure można uzyskać na stronie domowej platformy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)