Windows Cloud bez OneDrive'a i z opcją aktualizacji do Windowsa 10 Pro

Windows Cloud bez OneDrive'a i z opcją aktualizacji do Windowsa 10 Pro06.02.2017 14:11
Windows Cloud bez OneDrive'a i z opcją aktualizacji do Windowsa 10 Pro

Coraz więcej wiadomo o microsoftowej odpowiedzi na rosnącą popularnośćchromebooków, system Windows 10 Cloud. Niedawno pisaliśmy o braku dostępności aplikacji win32, jednak teraz wiadomo znacznie więcej.

Wyciekły bowiem pierwsze obrazy instalacyjne Windowsa 10 Cloud. Najważniejszy wniosek – potwierdziły się informacje o tym, że system nie obsługuje aplikacji win32, a jedynie aplikacje Universal Windows Platform pobrane z Windows Store. To jednak nie wszystko: Cloud nie uruchomi także aplikacji konwertowanych z win32 do UWP.

źródło: petri.com
źródło: petri.com

Mimo że pod względem interfejsu Windows Cloud nie różni się od Windowsa 10, to zabrakło kliku składników. Preinstalowany nie został PowerShell. Dostępność liście rozwijanej pozycji Uruchom w PowerShell sugeruje jednak, że w przyszłości może się jednak zmienić.

Ponadto na Cloudzie nie znajdziemy na razie... OneDrive'a. System operacyjny, który miał stanowić odpowiedź na Chrome OS-a, chmurę mający nawet w nazwie, nie oferuje aktualnie preinstalowanej obsługi przechowywania danych w chmurze. To jednak może się wkrótce zmienić, zaś tymczasowa niedostępność świadczyć może jedynie o tym, że Microsoft przygotowuje coś specjalnego.

Kluczowe może być jednak znalezisko Brada Samsa, który w pliku Editions Matrix XML trafił na informację, która świadczy, że Clouda będzie można upgrade'ować do Windowsa 10 Pro. To zaś nasuwa porównania z wariantem Windowsa 8.1 z domyślną wyszukiwarką Bing: Microsoft oddawał licencje OEM-om za darmo, a użytkownicy, którzy będą potrzebowali czegoś ponad to, co oferuje Windows Store, będą mogli dopłacić za pełnego Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)