Windows InTune od dziś dostępny w Polsce

Windows InTune od dziś dostępny w Polsce

Wojciech Kowasz
23.03.2011 10:59

Usługa Microsoftu do zarządzania stacjami roboczymi "w chmurze" - Windows InTune - jest już dostępna w Polsce w cenie 11 dolarów miesięcznie za jeden przyłączony komputer.

Windows InTune przeznaczony jest dla małych i średnich firm jako alternatywa dla kosztownej w budowie i zarządzaniu infrastruktury serwerowej. Idea działania Windows InTune jest stosunkowo prosta - na komputerach instalowane jest oprogramowania klienckie, które przyłącza system do wirtualnej sieci. Jej sercem jest chmura obliczeniowa, a administratorzy mogą za pomocą specjalnej witryny internetowej monitorować i zarządzać podłączonymi komputerami.

Co dokładnie można w ten sposób zrobić? Między innymi zarządzać aktualizacjami (na kształt usługi Windows Server Update Services, ale bez konieczności posiadania serwera), otrzymywać powiadomienia i alerty (np. o kończącym się miejscu na dysku), przejmować kontrolę nad komputerem (funkcja pomocy zdalnej), a także zarządzać ustawieniami systemowymi (np. firewallem). Na szczególną uwagę zasługuje funkcja inwentaryzacji zainstalowanego oprogramowania - administratorzy mogą w dowolnej chwili z poziomu witryny internetowej sprawdzić, jakie oprogramowanie obecne jest na danym komputerze.

Jeśli ktoś korzysta z wersji beta, pozostanie ona w pełni funkcjonalna do 18 kwietnia. Później wraz z migracją na finalną wersję usługę trzeba będzie kupić. Sprzedaż prowadzona jest w modelu subskrypcyjnym - opłata wynosi 11 dolarów miesięcznie za jeden przyłączony do Windows InTune komputer kliencki. Ciekawostką jest jednak fakt, że w tej cenie firma otrzymuje także prawo do uaktualnienia systemu do Windows 7 Enterprise, czyli aktualnie najnowszej i najbogatszej funkcjonalnie (na równi z Ultimate) wersji Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)