Windows Phone 7 z Silverlight i XNA

Strona głównaWindows Phone 7 z Silverlight i XNA
18.02.2010 13:46
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Jak wynika z dokumentów, które wyciekły twórcom Windows Phone 7, podstawowym narzędziem pracy programistów tworzących aplikacje i gry dla tego systemu będzie framework Silverlight oraz XNA.

bEEcTStN

Windows Phone 7 udostępni twórcom kompletny zakres funkcji Silverlight. Deweloperzy będą mogli także skorzystać z frameworka XNA, który ma służyć głównie do produkcji gier. Zaletą projektów budowanych w środowisku XNA jest ich wieloplatformowość pozwalająca po niewielkich modyfikacjach uruchomić dany tytuł na Windows 7, Vista, XP, Xbox 360 oraz Windows Phone 7. Nie potwierdziły się natomiast doniesienia o braku wielozadaniowości - z opublikowanych materiałów wynika, że nowy mobilny system Microsoftu będzie w stanie obsługiwać wiele uruchomionych równocześnie procesów, a jedynym ograniczeniem ma być ilość dostępnych zasobów systemowych.

Windows Phone 7 przyniesie poza nowymi możliwościami pewne ograniczenia w uruchamianiu aplikacji pisanych na poprzednie wersje Windows Mobile - prawdopodobnie będą one działać w nowym systemie dopiero po przeróbkach związanych z modyfikacją interfejsu. Pierwsze telefony pracujące pod kontrolą Windows Mobile 7 trafią do salonów operatorów pod koniec roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEEcTSuL