Windows Phone nadrabia kolejne braki. Duolingo i WolframAlpha już dostępne

Windows Phone nadrabia kolejne braki. Duolingo i WolframAlpha już dostępne
Paweł Piskurewicz

19.11.2014 14:39, aktual.: 19.11.2014 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z najczęstszych zarzutów kierowanych w stronę systemu Windows Phone, są braki w bazie programów oraz gier. I choć pod względem tych podstawowych sytuacja wygląda dobrze, to wciąż brakuje sporej grupy popularnych (czasem niszowych) aplikacji. Dziś lista ta pomniejszyła się o dwa kolejne tytuły.

Pierwsza z nich to WolframAlpha. Jest to bardzo specyficzna wyszukiwarka, która odpowiada na pytania sformułowane w języku naturalnym. Podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu funkcjonuje w wyszukiwarce Google, tutaj jednak odpowiedzi są o wiele bardziej kompleksowe. Aby ułatwić start nowym użytkownik autorzy przygotowali kilkanaście kategorii tematycznych z gotowymi wzorami pytań. Dzięki swojej specyfice WolframAlpha doskonale sprawdza się przy rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wybrane zapytania możemy przypiąć w formie kafelków, tak aby mieć do nich szybki dostęp. Aplikacja podobnie jak w przypadku wersja dla iOS-a i Androida kosztuje około 10 zł. Dostępna jest w wersji uniwersalnej tak więc jeden zakup pozwala pobrać edycję na Windows Phone i Windows 8. Jeżeli jesteście zainteresowani możliwościami WolframAlpha zapraszamy do naszego obszernego artykułu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Drugą nowością jest popularna aplikacja do nauki języków obcych Duolingo. Poza serwisem www oferuje aplikacje na iOS-a i Androida, a od dziś także dla Windows Phone 8.1. Sprawdzanie naszej wiedzy odbywa się za pomocą różnorakich ćwiczeń. Rozpoznawanie obrazków, tekstu mówionego, kontekstu, poprawna budowa zdań, zapisywanie ze słuchu to tylko część z zadań jakie na nas czekają. Sami określamy intensywność ćwiczeń oraz ich poziom. Nie zabrakło także elementów społecznościowych, które mają nas dodatkowo motywować. Program jak i zawarte w nim treści dostępne są za darmo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obie wyżej wymienione aplikacje starają się wykorzystać specyficzne możliwości Windows Phone oraz wpisać w jego interfejs. Ich premiera zapewne nie przekona osób sceptycznie nastawionych do tego systemu. Może być jednak istotna dla tych, którzy już go wybrali, bądź też jeszcze się decydują.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)