Windows Phone nadrabia kolejne braki. Duolingo i WolframAlpha już dostępne

Strona głównaWindows Phone nadrabia kolejne braki. Duolingo i WolframAlpha już dostępne
19.11.2014 14:39
Windows Phone nadrabia kolejne braki. Duolingo i WolframAlpha już dostępne
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz
bDTXQVMC

Jednym z najczęstszych zarzutów kierowanych w stronę systemu Windows Phone, są braki w bazie programów oraz gier. I choć pod względem tych podstawowych sytuacja wygląda dobrze, to wciąż brakuje sporej grupy popularnych (czasem niszowych) aplikacji. Dziś lista ta pomniejszyła się o dwa kolejne tytuły.

bDTXQVLV

Pierwsza z nich to WolframAlpha. Jest to bardzo specyficzna wyszukiwarka, która odpowiada na pytania sformułowane w języku naturalnym. Podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu funkcjonuje w wyszukiwarce Google, tutaj jednak odpowiedzi są o wiele bardziej kompleksowe. Aby ułatwić start nowym użytkownik autorzy przygotowali kilkanaście kategorii tematycznych z gotowymi wzorami pytań. Dzięki swojej specyfice WolframAlpha doskonale sprawdza się przy rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wybrane zapytania możemy przypiąć w formie kafelków, tak aby mieć do nich szybki dostęp. Aplikacja podobnie jak w przypadku wersja dla iOS-a i Androida kosztuje około 10 zł. Dostępna jest w wersji uniwersalnej tak więc jeden zakup pozwala pobrać edycję na Windows Phone i Windows 8. Jeżeli jesteście zainteresowani możliwościami WolframAlpha zapraszamy do naszego obszernego artykułu.

  • Slider item
  • Slider item

Drugą nowością jest popularna aplikacja do nauki języków obcych Duolingo. Poza serwisem www oferuje aplikacje na iOS-a i Androida, a od dziś także dla Windows Phone 8.1. Sprawdzanie naszej wiedzy odbywa się za pomocą różnorakich ćwiczeń. Rozpoznawanie obrazków, tekstu mówionego, kontekstu, poprawna budowa zdań, zapisywanie ze słuchu to tylko część z zadań jakie na nas czekają. Sami określamy intensywność ćwiczeń oraz ich poziom. Nie zabrakło także elementów społecznościowych, które mają nas dodatkowo motywować. Program jak i zawarte w nim treści dostępne są za darmo.

  • Slider item
  • Slider item

Obie wyżej wymienione aplikacje starają się wykorzystać specyficzne możliwości Windows Phone oraz wpisać w jego interfejs. Ich premiera zapewne nie przekona osób sceptycznie nastawionych do tego systemu. Może być jednak istotna dla tych, którzy już go wybrali, bądź też jeszcze się decydują.

Udostępnij:
bDTXQVMT