Windows Timeline już w kwietniu, ale na karty Sets zaczekamy dłużej

Windows Timeline już w kwietniu, ale na karty Sets zaczekamy dłużej
Oskar Ziomek

13.12.2017 21:19, aktual.: 14.12.2017 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas ostatniej prezentacji zmian w Windowsie 10 dla insiderów, Microsoft przedstawił pokrótce jak będzie wyglądać działanie funkcji Timeline, która trafi do stabilnej wersji systemu w przyszłym roku. Przypomnijmy, to swego rodzaju oś czasu rozszerzająca dotychczasowe przywracanie systemu, która pozwala cofnąć się do stanu komputera nawet sprzed 30 dni. Niestety jednocześnie okazuje się, że na implementację obsługi kart Sets przyjdzie poczekać aż do RS5.

Prezentacja Microsoftu dostępna jest pod tym adresem, a fragment związany z Timeline rozpoczyna się około 17. minuty. Jak widać, oś czasu w dość czytelny sposób przedstawia migawki z wcześniejszego użycia urządzeń wstępnie z podziałem na dni, a później także godziny. Dodajmy jednak, że jak wynika z dotychczasowych informacji, działanie Timeline ma być docelowo uzależnione od Cortany, a więc w konsekwencji w najbliższym czasie w Polsce niedostępne.

Stopklatka z prezentacji Timeline dla insiderów
Stopklatka z prezentacji Timeline dla insiderów

Zaskoczeniem może być natomiast fakt, iż do RS4 trafią jedynie testy A/B obsługi aplikacji na kartach, wstępnie nazwanej Sets, której zasadę działania opisywaliśmy już wcześniej. Szkoda, że do tego czasu nie doczekamy się implementacji w stabilnym wydaniu, bo funkcjonalność ta mogłaby stanowić istotną zmianę w systemie i godną promowania zmianę – przypomnijmy, że oś Timeline miała zadebiutować już w obecnej aktualizacji Fall Creators Update.

Ostatecznie jednak wciąż nie wszystko musi być stracone. Właśnie wraz z Sets Microsoft rozpoczął bowiem nowy sposób testowania swoich programów, który ma mu umożliwić wdrażanie gotowych rozwiązań nie tylko równolegle z dużymi premierami kolejnych wersji Windowsa 10, ale zupełnie niezależnie od tego, po prostu wtedy, gdy wszystko będzie gotowe.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)