Witamy na stronach nowej wersji dobrychprogramów

Witamy na stronach nowej wersji dobrychprogramów
25.08.2009 12:20
Redakcja
Redakcja

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, oddajemy w Wasze ręce nową odsłonę serwisu - póki co jeszcze w wersji beta, niemniej już z odświeżonym wyglądem i całą gamą nowych elementów funkcjonalnych. Nie jest to jeszcze praca skończona, dalszy rozwój serwisu zdecydowaliśmy się prowadzić już przy aktywnym udziale szerszego grona czytelników - czekamy więc na uwagi dotyczące zarówno wszystkiego, co widać już w tej chwili, jak i sugestie tego, co chcielibyście zobaczyć w przyszłości.

Uruchomienie wersji beta to dla nas bardzo ważny krok. Prace programistyczne nad poprzednią wersją serwisu zostały zamrożone już jakiś czas temu, przez co możliwości rozwoju serwisu były ostatnio mocno ograniczone - teraz sytuacja diametralnie się zmieni. Nową odsłonę w obecnym kształcie traktujemy przede wszystkim jako fundament do dalszych działań zaprojektowany tak, by zmiany i nowe pomysły wdrażać szybko - kolejna, spora garść nowości w serwisie pojawi się już niedługo po zlocie czytelników. Nowa wersja silnika pozwoli nam także rozwijać się w kierunku oprogramowania pod różne platformy i architektury, sensownie uwzględnić w katalogu nie tylko wersje stabilne oraz znacznie zwiększyć publicystyczne i społecznościowe możliwości serwisu.

Prosimy przy tym pamiętać, że póki co zawartość katalogu aplikacji dla platform Linux i Mac OS jest na razie tylko próbką demonstrującą mechanizm obsługi aplikacji wieloplatformowych - więcej treści pojawi się, gdy wspólnie zdecydujemy że mechanizm ten jest wygodny i sprawdzi się także przy większej liczbie aplikacji, nad których skatalogowaniem pracowaliśmy równolegle z pracami programistycznymi. Przykłady takich modelowych aplikacji - pod różne platformy, z galerią, kilkoma wersjami - to Firefox 3.5.2, muCommander 0.8.3 czy Boxee 0.9.14.6992.

Oprócz zmian w katalogu oprogramowania wprowadziliśmy także obsługę użytkowników całkowicie zintegrowaną z forum (jeśli macie już konta na forum, zostały one przekonwertowane więc od razu możecie zalogować się w serwisie i korzystać z dodatkowych opcji), uruchomiliśmy bloga użytkowników - scenę dla Waszych nieuczesanych myśli, nowy dział poświęcony systemom operacyjnym i kilka innych niespodzianek. Mamy nadzieję, że wszystko to spowoduje że staniemy się dla Was jeszcze bardziej atrakcyjni, niż dotychczas.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (925)