Witamy na stronach nowej wersji dobrychprogramów

Redakcja

25.08.2009 12:20, aktual.: 25.08.2009 17:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, oddajemy w Wasze ręce nową odsłonę serwisu - póki co jeszcze w wersji beta, niemniej już z odświeżonym wyglądem i całą gamą nowych elementów funkcjonalnych. Nie jest to jeszcze praca skończona, dalszy rozwój serwisu zdecydowaliśmy się prowadzić już przy aktywnym udziale szerszego grona czytelników - czekamy więc na uwagi dotyczące zarówno wszystkiego, co widać już w tej chwili, jak i sugestie tego, co chcielibyście zobaczyć w przyszłości.

Uruchomienie wersji beta to dla nas bardzo ważny krok. Prace programistyczne nad poprzednią wersją serwisu zostały zamrożone już jakiś czas temu, przez co możliwości rozwoju serwisu były ostatnio mocno ograniczone - teraz sytuacja diametralnie się zmieni. Nową odsłonę w obecnym kształcie traktujemy przede wszystkim jako fundament do dalszych działań zaprojektowany tak, by zmiany i nowe pomysły wdrażać szybko - kolejna, spora garść nowości w serwisie pojawi się już niedługo po zlocie czytelników. Nowa wersja silnika pozwoli nam także rozwijać się w kierunku oprogramowania pod różne platformy i architektury, sensownie uwzględnić w katalogu nie tylko wersje stabilne oraz znacznie zwiększyć publicystyczne i społecznościowe możliwości serwisu.

Prosimy przy tym pamiętać, że póki co zawartość katalogu aplikacji dla platform Linux i Mac OS jest na razie tylko próbką demonstrującą mechanizm obsługi aplikacji wieloplatformowych - więcej treści pojawi się, gdy wspólnie zdecydujemy że mechanizm ten jest wygodny i sprawdzi się także przy większej liczbie aplikacji, nad których skatalogowaniem pracowaliśmy równolegle z pracami programistycznymi. Przykłady takich modelowych aplikacji - pod różne platformy, z galerią, kilkoma wersjami - to Firefox 3.5.2, muCommander 0.8.3 czy Boxee 0.9.14.6992.

Oprócz zmian w katalogu oprogramowania wprowadziliśmy także obsługę użytkowników całkowicie zintegrowaną z forum (jeśli macie już konta na forum, zostały one przekonwertowane więc od razu możecie zalogować się w serwisie i korzystać z dodatkowych opcji), uruchomiliśmy bloga użytkowników - scenę dla Waszych nieuczesanych myśli, nowy dział poświęcony systemom operacyjnym i kilka innych niespodzianek. Mamy nadzieję, że wszystko to spowoduje że staniemy się dla Was jeszcze bardziej atrakcyjni, niż dotychczas.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (925)