Witryna Opery po polsku

Witryna Opery po polsku

Dominik Dałek
04.11.2011 13:25, aktualizacja: 04.11.2011 15:54

Trochę to trwało, ale wreszcie pojawiła się polonizacja witryny Opery. Od dziś odwiedzając opera.com możemy cieszyć się treściami w ojczystym języku.

Chwila ta była oczekiwana od dłuższego czasu. Powodów jest kilka. Pierwszy i najważniejszy to obecność firmy w Polsce. Wrocławski oddział zatrudniający około 150 deweloperów (i tylko garstkę osób bezpośrednio z rozwojem oprogramowania niezwiązanych) jest największą po głównej siedzibie gałęzią firmy. Tym dziwniejsze, że musieliśmy na polską wersję strony tak długo czekać. Już podczas tegorocznego HotZlotu zapewniani byliśmy o nieuchronności tej chwili, nikt jednak nie sądził, że dane nam będzie czekać tak długo. Ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Drugi powód jest bardziej prozaiczny: Opera jest stosunkowo popularną w naszej części świata przeglądarką. Jeśli wierzyć statystykom odwiedzin na dobrychprogramach, 12,52% użytkowników korzysta z wersji tej przeglądarki na komputery stacjonarne. W połączeniu z odwiedzinami z Opery Mini liczba ta to równiutkie 13%. Zdecydowanie zasłużyliśmy zatem na polską stronę tej przeglądarki.

Jeśli odwiedzając stronę domową przeglądarki wciąż widzisz język angielski, prosty wybór z menu rozwijanego w stopce strony pozwoli na zmianę języka. Póki co tłumaczenie ma drobne niedociągnięcia, ale jak na start z tak dużym projektem tłumaczenia jest naprawdę dobrze.

Przeglądarkę Opera dla komputerów stacjonarnych w najnowszej, niestabilnej jeszcze wersji 12 Alpha można pobrać z poziomu naszego portalu. Przypominamy jednocześnie, że jak każda wersja rozwojowa może pracować z pewnymi zgrzytami. Mniej odważnym użytkownikom pozostaje pobranie stabilnej wersji 11.52. Obie wersje dostępne są dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)