Witryna pomoże ci wybrać imię dla dziecka, aby pasowało do wielu języków

Witryna pomoże ci wybrać imię dla dziecka, aby pasowało do wielu języków
Piotr Urbaniak

28.08.2020 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żyjesz w związku dwujęzycznym i chcecie nadać dziecku imię na zasadzie kompromisu? Albo rozważasz wyjazd na stałe zagranicę, więc dobrze byłoby, aby potomek nie czuł się wyobcowany? W takim pomóc może ci internetowe narzędzie MixedName.

MixedName to, jak poniekąd wskazuje sama nazwa, baza imion z funkcją filtrowania według zgodności z językami i kręgami kulturowymi. W tej chwili obsługuje 42 takie opcje, w tym Polskę. Wystarczy wpisać imię, aby dowiedzieć się w jakich regionach występuje. Co więcej, można wskazać dwa wybrane ośrodki, by od razu uzyskać listę propozycji.

Projekt stworzył fiński programista Bemmu Sepponen, który na co dzień żyje w Japonii i jest żonaty właśnie z obywatelką Kraju Kwitnącej Wiśni.

Powstał już w 2015 r., przede wszystkim na własne potrzeby pomysłodawcy, ale tak przypadł do gustu społeczności forum reddit, że jego rozwój kontynuowany jest do dzisiaj. Sepponen sukcesywnie dodaje kolejne bazy językowe i rozszerza funkcjonalność. W ostatnim czasie pojawiły się m.in. toplisty najbardziej uniwersalnych imion. Tak męskich, jak i żeńskich.

Narzędzie dostępne jest pod adresem MixedName.com. Z uwagi na bardzo prostą architekturę, nie wymaga instalacji żadnych wtyczek i działa w większości przeglądarek.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)