Witryna pomoże ci wybrać imię dla dziecka, aby pasowało do wielu języków

Witryna pomoże ci wybrać imię dla dziecka, aby pasowało do wielu języków

Witryna pomoże ci wybrać imię dla dziecka, aby pasowało do wielu języków
Piotr Urbaniak
28.08.2020 10:21

Żyjesz w związku dwujęzycznym i chcecie nadać dziecku imię na zasadzie kompromisu? Albo rozważasz wyjazd na stałe zagranicę, więc dobrze byłoby, aby potomek nie czuł się wyobcowany? W takim pomóc może ci internetowe narzędzie MixedName.

MixedName to, jak poniekąd wskazuje sama nazwa, baza imion z funkcją filtrowania według zgodności z językami i kręgami kulturowymi. W tej chwili obsługuje 42 takie opcje, w tym Polskę. Wystarczy wpisać imię, aby dowiedzieć się w jakich regionach występuje. Co więcej, można wskazać dwa wybrane ośrodki, by od razu uzyskać listę propozycji.

Projekt stworzył fiński programista Bemmu Sepponen, który na co dzień żyje w Japonii i jest żonaty właśnie z obywatelką Kraju Kwitnącej Wiśni.

Powstał już w 2015 r., przede wszystkim na własne potrzeby pomysłodawcy, ale tak przypadł do gustu społeczności forum reddit, że jego rozwój kontynuowany jest do dzisiaj. Sepponen sukcesywnie dodaje kolejne bazy językowe i rozszerza funkcjonalność. W ostatnim czasie pojawiły się m.in. toplisty najbardziej uniwersalnych imion. Tak męskich, jak i żeńskich.

Narzędzie dostępne jest pod adresem MixedName.com. Z uwagi na bardzo prostą architekturę, nie wymaga instalacji żadnych wtyczek i działa w większości przeglądarek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)