Włosi z urządzeń wearables zrobią prawdziwą biżuterię

Strona głównaWłosi z urządzeń wearables zrobią prawdziwą biżuterię
07.10.2014 19:01
Samsung Gear S
Samsung Gear S

Urządzenia typu wearables stają się coraz popularniejsze. Na rynku dostępne są między innymi smartwatche, smart-pierścionki czy różne opaski na rękę. Możliwości tych urządzeń często są znacząco większe od klasycznych zegarków czy typowej biżuterii. Jednak wiele osób zarzuca im mniej atrakcyjny wygląd. Trudno z takimi opiniami się nie zgodzić, mimo iż na rynku dostępne są takie smartwatche jak Moto 360, to nadal czegoś im brakuje, aby nazwać je naprawdę ładnym i ekskluzywnym sprzętem. Może się to zmienić dzięki zamiłowaniu Włochów do piękna, dzięki firmom z tego kraju, na rynku dostępne będą naprawdę świetnie prezentujące się urządzenia typu wearables.

Samsung Gear S
Samsung Gear S

Filippo Scorza, CEO MyAngelCare powiedział, że przy tworzeniu urządzeń wearables ważny powinien być również wygląd. Tworząc bransoletkę wyposażoną w NFC, która w razie udzielania pierwszej pomocy, pozwoli na szybki dostęp do danych poszkodowanego, liczyła się nie tylko jej funkcjonalność, ale również atrakcyjny design. Bransoletka, która będzie wyróżniała się atrakcyjnym wyglądem na tle większości urządzeń wearables, do sprzedaży ma trafić w 2015 roku i będzie składała się z dwóch części, warstwy zawierającej NFC i dane użytkownika oraz zewnętrznego pierścienia w różnych kolorach. Podobne podejście do urządzeń wearables mają również inne firmy. CircleGarage, która znana jest z wyróżniającego się z tłumu urządzenia w kształcie sześciokąta do noszenia na ręce. Ich produkt zbiera informacje o użytkowniku, dzięki temu mamy lepszy dostęp do danych dotyczących naszego organizmu. Firma CircleGarage planuje premierę swojego urządzenia w następnym roku. Chce ona dotrzeć nie tylko dla przeciętnego klienta, ale również do bardziej zawansowanych użytkowników, którzy za pomocą własnych aplikacji mogliby wykorzystać cały potencjał ich produktu. Alessia Ronco, główny projektant w CircleGarage powiedział, że przy projektowaniu ich urządzenia wearables ważny był każdy aspekt, starali się wybrać materiały, które będą przyjemne w dotyku, ważna była dbałość o nawet niewielkie szczegóły. Sześciokątny kształt został wybrany nie bez powodu, jest on znajomy dla ludzkiego oka, może kojarzyć się z plastrem miodu. Dodatkowo taka obudowa jest również bardziej funkcjonalna.

350126546155300801

Podejście włoskich firm pokazuje, że przy tworzeniu urządzeń wearables ważna powinna być nie tylko ich funkcjonalność, ale również wygląd. Smartwatch czy opaska powinny być na tyle atrakcyjne, że będziemy chcieli nosić je tak samo jak normalną biżuterię. Podobne podejście zaczynają stosować również największe firmy technologiczne. Google współpracuje z firmą Luxottica, która tworzy okulary, aby uczynić Google Glass znacznie bardziej atrakcyjnymi dla przeciętnego odbiory. Natomiast Samsung wraz z firmą Diesel Black Gold wydał specjalne wersje smartwatcha Gear S, które prezentują się znacznie lepiej od mocno przeciętnego oryginału.

Jeśli producenci urządzeń wearables chcą przyciągnąć również przeciętnego użytkownika, dla którego możliwość pomiaru pulsu, czy przebiegniętego dystansu w przypadku zegarka zbytnio się nie liczy, to muszą postawić na wykonanie i wygląd.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)