Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Koogeek – łazienkowa waga z BT i WiFi

Z każdym nadejściem wiosny obiecuję sobie, że zmienię swój styl życia i będę bardziej fit. Jednak wszystko rozbija się o systematyczność: zdrowe żywienie, ćwiczenia. Czasami dodatkową motywacją jest stanięcie oko w oko z wagą. Moja dotychczasowa waga łazienkowa, z Pepco za dychę, coś tam pokazywała, lecz codzienne pomiary odbiegały od siebie diametralnie. Postanowiłem więc rozejrzeć się za czymś bardziej inteligentnym i oczywiście precyzyjnym. W końcu żyjemy w czasach gadżetów spod znaku smart.

Dzisiejsze wagi wiele potrafią (prócz ciężaru ciała, pokażą także inne parametry). Dobrym przykładem jest Koogeek firmy TomTop, próbującej wkroczyć na rynek urządzeń kontrolujących stan zdrowia.
Trzeba przyznać, że ich gadżet ma bardzo nowoczesny i zarazem neutralny wygląd. Na pewno będzie się bardzo dobrze wpasowywał  w każdą łazienkę. Całość wykonano z tworzywa sztucznego, a górę pokryto hartowanym szkłem ITO). Został on wyposażony w duży, segmentowy wyświetlacz, który jest podświetlany na niebiesko.
Wartości przez niego podawane są do jednej dziesiątej kilograma.
Urządzenie wysyłane jest w zwykłym, szarym kartonie, w którym (poza nim) znajdziemy cztery baterie AA i kilka ulotko-instrukcji.
Cała zabawa z Koogeek zaczyna się po zainstalowaniu na telefonie dedykowanej aplikacji, która komunikuje się z wagą za pomocą dwóch protokołów BT 4.0 i WiFi. Na początku musimy sparować urządzenie z Bluetooth, potem zaś (za pomocą dedykowanej aplikacji) mamy możliwość zestawienia połączenia po sieci bezprzewodowej. Wykorzystanie takiego rozwiązania daje użytkownikowi 100% pewność, że jego informacje na temat wagi zostaną zachowane – jak w aplikacji na telefonie to również na serwerze producenta między którym jest zestawiona synchronizacja.

Koogeek App

Aplikację dla Androida można pobrać bezpośrednio ze strony producenta lub po prostu z Google Play. W pierwszym etapie oczywiście musimy założyć konto, aby dane gromadzone przez wagę i aplikację były do niego przypisywane. Kolejnym krokiem jest stworzenie profilu pierwszego użytkownika (maksymalna liczba profili to 16), w którym jesteśmy zobligowani do podania wzrostu, aktualnej wagi i płci.
Będąc przy profilach warto wspomnieć, że aplikacja nie ma możliwości wykrycia, kto z domowników odważył się wejść na szalkę. Trochę szkoda. Mogliby pokombinować z widełkami wagi. W tym momencie jesteśmy zmuszeni wybrać konkretnego użytkownika podczas pomiaru. Jeśli tego nie zrobimy to wynik zostanie przypisany do domyślnego konta.
Aplikacja Koogeek posiada także możliwość ważenia niemowląt - wybierając odpowiednią opcję będziemy mogli dowiedzieć się, ile waży nasza pociech. Taka czynność składa się z dwóch kroków. W pierwszym musimy sami wejść na wagę, zaś w drugim już z dzieckiem. Po odnotowaniu obydwóch ciężarów, dzieje się magia zwana matematyką. I po chwili mamy już określoną wagę bobasa.
Wszystkie wyniki zgromadzone przez aplikację są analizowane i dostarczane dla użytkownika za pomocą przyjemnych wykresów, z których dowiemy między jakimi wynikami oscylujemy.
Dodatkowo program podaje współczynnik BMI (Body Mass Index), BMR, zawartość wody w organizmie, współczynnik tkanki mięśniowej, tłuszczu trzewnego, masę tłuszczową i kości, Możemy także wyznaczyć sobie cel, w którym określimy naszą upragnioną wagę i czas, w którym powinniśmy ją osiągnąć. Aplikacja będzie nas wtedy informowała ile powinniśmy zrzucić.

Zakończenie

Koogeek to przydatny, łazienkowy gadżet, który pomoże nam w monitorowaniu naszej wagi. Gromadzone przez niego dane są przedstawiane w czytelny i jasny sposób. Myślę, że warto rozważyć ten zakup. Aktualnie urządzenie jest dostępne w internetowym sklepie TomTop.com i na Amazonie.
 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
AlbatrosZippa   14 #1 19.04.2016 21:51

Nawet ona mnie nie zmotywuje żebym na wadze stanął

cyryllo   18 #2 19.04.2016 21:59

Czekam na testy inteligentnego klopa ;) Kiedy będziesz mieć :P

AlbatrosZippa   14 #3 19.04.2016 22:05

@cyryllo: Jak zrobili piekarnik z głośnikami BT to chciałbym mieć klopa z ładowarką MicroUSB oraz projektorem :P

wieszak   11 #4 19.04.2016 22:18

@cyryllo: No wiesz są małe kibelki z melodyjkami dla dzieci więc ino krok i .......

cyryllo   18 #5 19.04.2016 23:11

@AlbatrosZippa: inteligentne toalety już dawno są. Japończycy mają już takowe ;)

wojski   7 #6 20.04.2016 00:08

Nie nadużywajmy słowa inteligentne bo to jednak jest jedynie automatyka i uboga. Nie rozumiem dlaczego (jeszcze w tej cenie) nie potrafi dopasować pomiaru do zarejestrowanego użytkownika? To po prostu kpina....

Pudel89   11 #7 20.04.2016 00:35

80 dolców za wagę z funkcją zbierania danych przez producenta samej wagi. Zacne...

  #8 20.04.2016 02:49

Nie rozumiem waszych kpin. Skoro srający są pozbawieni inteligencji, to cała nadzieja tego świata w inteligentnych sraczach...

  #9 20.04.2016 08:04

Z tego co czytam i widzę, to bardzo podobne funkcje ma waga od xiaomi. Z tym, że wydaje mi się, że xiaomi rozpoznaje kto wszedł na wagę, bo nawet jeżeli ważę się bez telefonu w łapie, po mnie ważą się inni członkowie rodziny, to po włączeniu aplikacji, ta zaczytuje dane z wagi (i to właśnie moje dane). Dodatkowo waga od xiaomi jest bez problemu do zakupienia w Polsce, w cenie 129zł (czyli około połowa ceny wagi z boga). No i wyświetlacz w xiaomi jest naprawdę zarąbisty - ten w koogeeku wydaje mi się dużo gorszy.

edmun   13 #10 20.04.2016 10:27

nie żebym krytykował ale waga za taką cenę? Sorry - ale coś/ktoś (producent) się tutaj mineło gdzieś z powołaniem albo z inteligentnym podejściem do życia.

McDracullo   17 #11 20.04.2016 11:27

Jaki jest sens ważenie niemowlęcia z dokładnością do jednej cyfry po przecinku? xD No i do tego dodając możliwość błędu pomiarowego... funkcja bardziej na siłę niż do czegokolwiek przydatna...

wojtekadams   19 #12 20.04.2016 12:04

@cyryllo: będzie tylko muszę remont łazienki pierw zrobić :)

@McDracullo Bo niemowlak nie przybiera na wadzę 1 kg w 2 dni ?

Widzę, że waga nie przypadała ludziom do gustu.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.04.2016 12:05
McDracullo   17 #13 20.04.2016 13:58

@wojtekadams: Waga sama w sobie fajna, tylko ważenie niemwlaka to bardziej skomplikowana sprawa - uwierz jako młody ojciec coś na ten temat mogę już powiedzieć. Generalnie pierwsza liczba po przecinku to zmieni sie raz na jakiś czas u niemowalak. Większość wag dla niemowlat mają 3 miejsca po przecinku! Tak znacząca jest 3 liczba po przecinku, w tańszych egzmeplarzach druga cyfra po przecinku jest znacząca.

wojtekadams   19 #14 20.04.2016 14:43

@McDracullo: wiesz to jest dodatkowa funkcja, a nie główna.

Gratuluję pociechy ;)

McDracullo   17 #15 20.04.2016 21:50

@wojtekadams: Dzięki ;)
Ta dodatkowa "funkcja" jest zupełnie nie przydatna ;)