Wordpress zastąpi Windows Live Spaces

Wordpress zastąpi Windows Live Spaces

Wojciech Kowasz
27.09.2010 23:30, aktualizacja: 27.09.2010 23:54

Zbliża się koniec platformy blogowej Windows Live Spaces uruchomionej jakiś czas temu przez Microsoft. Po kilku latach firma rezygnuje z dalszego rozwijania projektu i proponuje użytkownikom migrację na... bloga Wordpress.

Microsoft oficjalnie poinformował, że kończy z Windows Live Spaces. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy 30 milionów użytkowników korzystających z tej platformy blogowej będzie musiało zmigrować swojego bloga na platformę Wordpress. Jeśli tego nie zrobią, ich blog zostanie usunięty. Na szczęście Wordpress przygotował specjalne narzędzie, które migrację uprości - w większości przypadków przebiegnie ona niemal automatycznie. Będzie też można nadal korzystać ze starego adresu. Nowe blogi będą mogły być już zakładane wyłącznie na Wordpressie.

Blogi na platformie Windows Live już od pewnego czasu stały w miejscu. W przeciwieństwie do innych usług tej rodziny, Windows Live Spaces otrzymywały szczątkowe aktualizacje i bardzo niewiele nowych funkcji, głównie polegających na integracji z innymi, pojawiającymi się akurat usługami Windows Live. Pomimo tego tak gwałtowny ruch Microsoftu może jednak dziwić - zwłaszcza, że Wordpress zbudowany jest w oparciu o skrypty PHP, technologię jak najbardziej konkurencyjną. Wygląda więc na to, że Microsoft w kwestii społeczności internetowych wykonuje dość desperacki zwrot o 180 stopni. Być może firma woli skupić się na samym oprogramowaniu Windows Live - popularne narzędzie dla blogerów, Windows Live Writer, będzie nadal rozwijane pomimo braku bloga Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)