World Cyber Games 2006 rozpoczęte

18.10.2006 20:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dosłownie przed momentem, we włoskim mieście Monza rozpocząłasię ceremonia otwarcia finałów największego na świecie turniejugier komputerowych World Cyber Games.Właściwie rozgrywki rozpoczną się jutro, a impreza potrwa do 22października br. Do walki o miano mistrzów świata w poszczególnych kategoriach inagrody o łącznej wartości około pół miliona dolarów stanązawodnicy z 70 krajów. Polskę początkowo miała reprezentowaćdziewiątka graczy, którzy zwyciężyli w krajowychfinałach. Później udało się jednak uzyskać wsparcie dodatkowychsponsorów, dzięki czemu na finały wybrać się mogli także dwajwicemistrzowie z polskich finałów w kategorii grający w WarCraft'ai StarCraft'a. Ekipę uzupełnia Maciek Krzykowski (av3k) wybrany doudziału w rozgrywkach Quake 4 All Stars. Lista polskich zawodników prezentuje się następująco:

Need For Speed- Krzysztof Sojka (TFCchris) z Sosnowca

Warcraft 3- Tomasz Pilipiuk (TeRRoR) z Białegostoku i Przemysław Wadoń(Paladyn) z miejscowości Kozy

StarCraft- Krzysztof Nalepka (Draco) z Nowego Wiśnicza i Maciej Polak(Raven) z Warszawy

FIFA 06- Cezary Gontarek (KarteKpL) z Płocka

Counter Strike- Pentagram.G-Shock (dawniej Team Pentagram) w składzie: ŁukaszWnęk (LUq) z Warszawy, Filip Kubski (Neo) z Poznania, Wiktor Wojtas(TaZ) z Warszawy, Jakub Gurczyński (kuben) z Torunia oraz MariuszCybulski (lrd) z Warszawy.

Quake4 All Stars- Maciek Krzykowski (av3k)

World Cyber Games to wielkieświatowe wydarzenie, które co roku skupia przed ekranami komputerówmiliony fanów gier komputerowych. Ekipa, którą udało się wyłonić wtrakcie polskich rozgrywek to znakomici zawodnicy, mający wielkieszanse na zajęcie czołowych miejsc podczas zbliżającego sięświatowego finału. - powiedział Przemysław Moraczewski z firmyComtica - koordynator polskiej edycji WCG. Rozgrywki można będzie śledzić na witrynie www.worldcybergames.com

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)